Місто

З бюджету Житомира додатково виділили 1,6 млн грн на очищення русла річки Тетерів

24 October 2022, 16:17

У Житомирі тривають роботи з очищення русла річки Тетерів. На реалізацію проєкту з міського бюджету вже витратили понад 4 млн грн. Втім цього недостатньо, щоб його завершити. Питання стосовно дофінансування проєкту розглядали на позачерговій сесії 24 жовтня. Депутат Юрій Мойсеєв закликав колег до обговорення. Мовляв, не розуміє, на що йдуть гроші, бо ж результатів очищення не видно.

«Виділили ми вже близько 4 млн грн на виконання цих робіт. Нещодавно сам особисто теж був, дивився, що там відбувається, але я не побачив там ніякого розчищення. Побачив ті самі грунтові роботи і те саме болото, яке було перенесено з одного місця на інше, і зараз потрібно іще виділити 2,4 млн грн», - каже депутат Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв.

Роз’яснювати ситуацію береться профільний заступник мера Сергій Кондратюк.

«На даний проєкт уже використано 4,1 млн грн і виконано майже 80% роботи. Виконана очистка русла річки Тетерів, 45 - 50 куб. м у нас частково вивезені і складені у правій частині мосту. Нам необхідно для завершення робіт 1,6 млн грн. Якщо до 4,1 млн грн додати 1,6 млн грн, то загальна вартість 5,7 млн грн. У 2019 році ми виконали проєкт очистки річки Тетерів і він коштував 19 млн грн. З коефіцієнтом інфляції зараз би його ціна складала 26 млн грн. Тобто ми за 6 млн грн виконаємо ту роботу, яка не виконувалась у Житомирі майже 42 роки».

Занепокоєння у депутатів викликають і чутки про те, що русло річки чистять з порушенням екологічних норм.

«Чи є на сьогодні приписи екологічної інспекції, чи є кримінальні провадження зареєстровані в правоохоронних органах щодо дій, які там відбуваються? І поясніть, будь ласка, яким чином будівельне сміття, яким відсипано зараз русло річки Тетерів для нібито дороги, по якій вивозиться той мул, який вибирається. Як він туди потрапив і що ви збираєтесь робити з тими наслідками?», - запитує депутат Житомирської міської ради Віктор Євдокимов.

«Є відкрита кримінальна справа на 160 тис. грн стосовно працівників підприємства штучних споруд, стосовно зрізання дерев вздовж річки Тетерів. Там виконувалися виключно аварійні роботи. Стосовно припису екологічної інспекції, їхні спеціалісти з’явилися на місці виконання робіт через два місяці, після початку робіт по зрізанню дерев. До цього наші дзвінки, звертання, щоб вони виїхали і обстежили дерева - їх не було. Стосовно дороги, то дорога відсипалась залишками будівельних матеріалів. Верхня дорога, яка не буде заливатися водою, буде приведена до ладу. Щодо дороги, яка заливатиметься водою, то її демонтують і складатиметься на картах, які передбачені по проєкту», - заступник Житомирського міського голови.

«Є великі питання щодо робіт, які там проводяться, зі сторони правоохоронних органів. Тому я хотів уточнити, щоб колеги депутати розуміли ситуацію, на що ми виділяємо кошти», - уточнює депутат Житомирської міської ради Віктор Євдокимов.

«Відповідально заявляю, що я теж чув, що екологічна інспекція звернулась до правоохоронних органів, щоб завести кримінальну справу на комунальне підприємство, управління, міську раду з приводу чистки річки. Так, це є, але документів поки ми не бачили. Відповідально заявляю, я про це чув. Але, коли спускали річку і для чого її спускали, то екологічної інспекції не було ні в місті Житомирі, ні навіть в області. Правоохоронні органи все перевірять і всі, хто потрібно, понесуть покарання. Потрібно виїхати туди на місце, Сергій Миколайович покаже, де і що буде робитися, що вже зроблено. Запросимо екологічну інспекцію, щоб почути їх думку. Тоді можемо виділити (ред., кошти), але використання після затвердження бюджетною комісією», - підсумовує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Зрештою, депутати дійшли згоди та виділили 1,6 млн на завершення проєкту очистки русла річки Тетерів, але скористатися коштами можна буде після згоди бюджетної комісії.

Нагадаємо, 12 липня начальник управління комунального господарства Олександр Марцун розповідав, що чистити русло річки Тетерів у Житомирі будуть до жовтня і ще хочуть зробити капітальний ремонт дамби.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: річка Тетерів русло прибирання поглиблення набережна очищення Кондратюк Євдокимов Сухомлин екологічна інспекція 
Матеріали по темі