Влада

«Чому в сусідньому будинку є світло, а в моєму нема»: мер у вечірньому зверненні відповів на поширене запитання житомирян

24 November 2022, 20:41

Більша частина Житомира має електропостачання, без світла лишається Корбутівка і частина Крошні. Однак скоро і ці райони отримають електроенергію.

Про це у вечірньому зверненні 24 листопада розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Переважна частина міста зі світлом. Лишається у нас ще район Корбутівки і частина Крошні. Увечері, трішки пізніше, всі будуть з електроенергією. Всі котельні запускаються, частина працювала, ще частина працювала, але потім відключалася через перефазування. На сьогодні одна котельня, на Березівському провулку, поки що не працює, зараз запускаємо», – зазначив Сергій Сухомлин.


Також мер відповів на поширене запитання житомирян, які часто обурюються, що в сусідньому будинку є світло, а в їхньому нема.

«Дуже багато питань до мене сьогодні було: «Чому мій будинок без електроенергії, а сусідній з електроенергією». Я ще один раз спробую пояснити всім: є частина міста, частина районів, яка на одній лінії знаходиться, наприклад, з лікарнею чи з підприємством, наприклад, з водоканалом, тоді ми просимо РЕМ у першу чергу запустити об’єкти критичної інфраструктури: водоканал, теплокомуненерго, щоб дати тепло і воду. Тому ці будинки попадають під підключення. Решті трішки треба почекати. Я сам живу на Київській, і от вчора майже останніми отримали електроенергію, сьогодні о 9-й відключили, і от ввечері вже включили. Тому така ситуація. Нам у першу чергу треба забезпечити лікарні, нам потрібно забезпечити водоканал і теплокомуненерго», – пояснив міський голова.

Насамкінець мер розповів про операцію у лікарні № 2, під час проведення якої зникло електропостачання, проте це не завадило медикам успішно завершити хірургічне втручання.

«У нашій лікарні №2 пройшла перша хірургічна дуже складна операція, це вперше наша лікарня проводила таку складну операцію, і завдяки ангіографу, який ми купили два роки тому. І ця операція закінчувалася з генераторами. Операція пройшла добре, пацієнт, 69 років, усе нормально. Так що живемо, працюємо, лікуємо в таких умовах. Ми все одно вистоїмо, ми все одно переможемо», – завершив Житомирський міський голова.

Нагадаємо, 24 листопада мер Сергій Сухомлин розповів, яка ситуація з електроенергією в місті та як готується Житомир до можливого погіршення становища внаслідок російської агресії. Він, зокрема, зазначив: «Якщо буде ще декілька таких ударів, може бути набагато гірше». Разом з тим, зауважив мер, Житомир отримав першу партію генераторів, а друга вже прямує, але через великі черги на кордоні є затримки.

Як повідомляв Житомир.info, через складну ситуацію в енергетичній системі країни, яка загострилася 23 листопада, у Житомирі не було світла та води, а також і теплопостачання. Ввечері 23 листопада в місті почали відновлювати електропостачання, які відключили після 14:30 після масованих ракетних ударів російських окупантів по інфраструктурних об’єктах в різних регіонах України. Станом на ранок 24 листопада ситуація стабілізувалася: з’явилося світло і вода , майже всі котельні запрацювали. Водночас водоканал повідомляв, що станом на 8:30 з водопостачанням 85% житомирян.

Трохи згодом в ефірі національного телемарафону Сергій Сухомлин повідомив, що в Житомирі водопостачання відновили на 90%, без тепла залишаються райони, де ще не відновили електропостачання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: світло електрика електроенергія електропостачання тепло опалення мер звернення  
Матеріали по темі