Політика

Житомирська облрада без обговорення підтримала звернення щодо заборони діяльності релігійних організацій УПЦ МП

7 December 2022, 14:29

На черговій сесії обласної ради 7 грудня депутати проголосували за звернення до президента, Верховної ради, Кабміну та Ради національної безпеки й оборони України щодо заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) УПЦ московського патріархату на території держави. Питання поставили першим на розгляд та проголосували без обговорень.

На сесії був присутній 41 депутат, 36 проголосували - «за». П'ять депутатів не голосували за дане рішення: Сергій Білошицький (позафракційний, обраний від ОПЗЖ), Руслан Годований (фракція партії «Пропозиція), Анатолій Мелашенко (позафракційний, обраний від ОПЗЖ), Володимир Нагорняк (позафракційний, обраний від ОПЗЖ), Наталія Рибак (позафракційна, обрана від ОПЗЖ).

Один з тих, хто не підтримав рішення, прокоментував свою позицію журналістам.

«Я не брав участь у цьому голосуванні, оскільки вважаю його незаконним, юридично безграмотним. Тому що Української церкви московського патріархату не існує – є Українська православна церква. Якщо хтось на догоду політичним босам хоче проголосувати за це питання, то це їх особисте питання. Моя особиста позиція: якщо серед священників будь-якої конфесії, або серед інших органів, є люди, які зрадили батьківщину, не відстоюють Україну, порушують закон, то вони мають нести персональну відповідальність. В Україні немає колективної відповідальності», - сказав депутат Житомирської обласної ради Руслан Годований.

Один з ініціаторів зверненнярозповів, що означає дане рішення.

«Хочу підкресли – це спільний напрацьований депутатами проєкт. Було звернення від мене, від колег від «Європейської солідарності», але обласна рада проявила у цьому питанні єдність, і ми напрацювали спільний проєкт, який винесли на розгляд сесії. Наше рішення розширене, звертання – це лише один з пунктів. Це рішення передбачає рекомендацію органам самоврядування на теренах Житомирської областісприяти релігійним громадам, які прийняли рішення про вихід з-під підпорядкування церкві московського патріархату в інші церкви. Також рекомендації до правоохоронних органів забезпечити збереження майна та культурних цінностей у тих громадах, якізнаходяться в московському патріархаті й прийняли рішення про перехід до іншої конфесії. По області непоодинокі випадки, коли громадяни приймають рішення, а священник одноособово не дає ключі від храму», - розповідає депутат Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко.

В.о. голови Житомирської обласної ради зазначив, що заборонити діяльності релігійної громади може лише відповідний закон.

«Обласна рада не може заборонити функціонування тої чи іншої організації, але – це позиція депутатів обласної ради. Якщо не буде прийнятийзакон Верховною радою, хоча я думаю він буде прийнятий, саме в указі президента є доручення Кабінету Міністрів розробити даний законопроєкт, то лише він може прийняти те чи інше рішення щодо функціонування. Або громади, де знаходяться храми, мають прийняти рішення щодо функціонування, або переходу до іншої церкви. Я думаю, що понад 500 приходів є Української православної церкви на території Житомирської області», - сказав заступник голови облради Володимир Ширма.

Фоторепортаж з сесії дивіться тут

Зазначимо, 1 грудня у вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський інформував про рішення РНБО: доручити Уряду внести на розгляд Верховної ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Нагадаємо, 2 грудня співробітники Служби безпеки України проводили контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Житомирській області. Зокрема: у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі (м.Житомир), скиті Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря (Житомирський район), скиті Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря (Житомирський район). По завершенню контррозвідувальних (безпекових) заходів у монастирі та двох скитах, які перевіряли в Житомирській області, виявили осіб, які контактували з громадянами рф.

Як повідомляв Житомир.info, 30 листопада голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка в обласній раді Сергій Крамаренко направив заступнику голови облради Володимиру Ширмі проєкт рішення сесії зі зверненням до президента, Верховної ради та Кабінету міністрів щодо заборони діяльності релігійних організацій Української православної церкви (московського патріархату). 1 грудня на сайті обласної ради оприлюднили підготовлений депутаткою Тетяною Парфентієвою з фракції «Європейської солідарності» проєкт рішення сесії від щодо звернення до президента, Верховної ради, Кабінету міністрів, Ради національної безпеки і оборони України щодо заборони діяльності Української православної церкви (московського патріархату).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада УПЦ МП звернення Крамаренко Годований Ширма церква МП  
Матеріали по темі