Суспільство

За рік у Житомирській області 2,5 тисячі породіль отримали «пакунки малюка», однак більшість обрала компенсацію

13 January 2023, 13:10

У 2022 році понад 2,5 тисячі породіль Житомирщини отримали «пакунки малюка».

Про це 13 січня повідомила пресслужба Житомирської ОДА з посиланням на інформацію департаменту соціального захисту населення.

«Протягом 2022 року пологовими будинками області було видано 2 516 «пакунків малюка» та 4 197 осіб отримали грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», – йдеться у повідомленні.

В ОДА звертають увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 №204 визначено порядок призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення.

Цією постановою, по-перше, знято обмеження з використання коштів виключно на дитячі товари. Родинам надано дозвіл упродовж дії воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації на будь-які необхідні товари (на їжу, ліки, пальне, аби вивезти дитину в безпечне місце тощо).

Окрім того:

• знято обмеження на купівлю товарів виключно в тих закладах торгівлі, які приєдналися до програми з реалізації пілотного проекту;

• кошти компенсації можна зняти готівкою, перерахувати на будь-який рахунок або оплатити онлайн необхідні витрати;

• кошти грошової компенсації, невикористані впродовж 12 місяців з дня зарахування, не будуть повертатись на рахунок Міністерства соціальної політики України та залишаться на рахунках отримувачів.

Подати заяву для отримання грошової компенсації «пакунок малюка» можна онлайн, заповнивши заяву особисто одним із батьків на порталі «Дія», (вкладка «єМалятко» за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko).

В ОДА нагадують, що з 01 січня 2023 року соціальні виплати продовжуються автоматично.

А 12 січня у Мінсоцполітики пояснили, як отримати допомогу при народженні дитини та «пакунок малюка» у 2023 році.

Нагадаємо, впродовж 2022 року в Житомирській області зареєстрували 6865 новонароджених дітей – на 20% менше, ніж у 2021.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні в лютому 2021 року поновили видачу «пакунків малюка»: 26 лютого Житомирський обласний перинатальний центр отримав 160 «пакунків малюка», вартість одного – 5 тис. 170 грн. Відтак, з лютого по квітень 2021 року в Житомирській області видали 1196 «пакунків малюка» для новонароджених діток.

Що входило в оновлений «пакунок малюка», дивіться у сюжеті

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бебі-бокс пакунок малюка дитина новонароджений  
Матеріали по темі