Економіка

В Житомирській області збільшать посівні площі під сільськогосподарськими культурами: планують засіяти більш ніж 1,1 млн га

3 May 2023, 09:59

Цьогоріч аграрії Житомирщини планують збільшити посівні площі під сільськогосподарськими культурами.

Про це 2 травня повідомила пресслужба ОВА з посиланням на інформацію департаменту агропромислового розвитку та економічної політики.

«У поточному році всю посівну площу під сільськогосподарськими культурами очікувано планується збільшити на понад 28,7 тисяч гектар або на 3% у порівнянні з попереднім роком. Загалом площа складе більш ніж 1,1 мільйони гектар. Ярими зерновими і зернобобовими протягом 2023 року планується засіяти понад 318 тисяч гектар, що на 26,7 тисяч або на 9% більше ніж у минулому році. Зокрема, заплановано збільшити посіви ярого ячменю, пшениці вівса та площу під кукурудзою на зерно. Технічні культури планується посіяти на площі понад 410 тисяч гектар, що на 39,1 тисяч або 11% більше, ніж у минулому році. Відповідно до прогнозних показників, буде збільшено площі під цукровим буряком на 5,8 тисяч гектар – більше ніж вдвічі. Окрім того, значно збільшено площі під вирощування соняшника на 20,8 тисяч гектар (13%) та сої – на 20 тисяч (13%)», - йдеться у повідомленні.

Цього року посівна кампанія ранніх зернових та зернобобових культур розпочалася на два тижні раніше від середніх багаторічних строків. Масовий посів ранніх ярих культур розпочався у третій декаді квітня. Проте цьогорічні темпи посіву ярих дещо зменшені через значне перезволоження ґрунту.

За оперативними даними, на сьогодні ранні зернові та зернобобові культури у всіх категоріях господарств області посіяні на площі 33,2 тисячі, що складає 47,3% від плану. Зокрема уже посіяно:

яру пшеницю – на площі 10,1 тисяч гектар, або 50% до запланованого;

ярий ячмінь – на площі 8,9 тисяч гектар, або 43,4%;

овес – 12,9 тисяч гектар, або 46%;

горох – 1,3 тисяч гектар, або 92%;

кукурудзи на зерно – 1,3 тисяч гектар, або 1,5%;

цукрові буряки – 2,9 тисяч гектар, або 26%;

соняшник – 35,9 тисяч гектар, або 20%;

сою – 7,2 тисяч гектар, або 4%.

«За оперативною інформацією для проведення комплексу весняно-польових робіт сільгосппідприємства області забезпечені на понад 80% мінеральними добривами. За оперативними даними агропідприємства області на 90% забезпечені посівним матеріалом ярих культур. Щоб посівна у поточному році відбулася успішно, на 2023 рік Урядом продовжено дію державної програми «Доступні кредити 5-7-9», якою у минулому році найбільше скористалися саме аграрії. Варто зазначити, що минулого року аграрії області змогли провести весняну посівну тільки дякуючи цій програмі кредитування. Цьогоріч кредит можна отримати у розмірі до 90 мільйонів гривень під 5-9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта господарювання», - інформує ОВА.

Пресслужба Верховної ради 2 травня повідомила, що 13 областей України розпочали сівбу сої, Житомирщина – в лідерах.

«За даними Мінагрополітики станом на сьогодні українські аграрії засіяли 1,36 млн га зернових та зернобобових культур. Зокрема за попередній тиждень 362,3 тис. га, у лідерах сільгосптоваровиробники Полтавщини – 152 тис. га. Українські аграрії розпочали сівбу сої, зокрема у Вінниччини, Волині, Житомирщини, Київщини, Кіровоградщини, Львівщини, Одещини, Рівненщини, Тернопільщини, Харківщини, Херсонщини, Черкащини та Чернігівщини. На звітну дату засіяно 18,8 тис. га. Найбільше – на Житомирщині (7,2 тис. га)», - зазначається у повідомленні.

Зернових та зернобобових культур уже засіяно 1 млн 368 тис. га, з яких:

ярої пшениці – 206,1 тис. га;

ярого ячменю – 639,0 тис. га;

гороху – 121,2 тис. га;

вівса – 112,2 тис. га;

кукурудзи – 252,7 тис. га;

гречки – 0,33 тис. га;

проса – 4,5 тис. га;

інших зернових та зернобобових – 32 тис. га.

«Пшениці найбільше засіяно на Дніпровщині - 31,5 тис. га. Гречку почали сіяти на Київщині та Донеччині. До сівби цукрових буряків на звітну дату приступили аграрії 14 областей. Загалом посіяно – 96,1 тис. га. Сівбу цукрових буряків проводять аграрії 14 областей, посіяно – 96,1 тис. га. Соняшник сіють у всіх областях України, наразі посіяно – 490,2 тис. га. Найбільше на Сумщині – 129,4 тис. га», - інформує пресслужба парламенту.

Нагадаємо, 14 лютого голова Комітету Верховної ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду наголосив, що за прогнозами експертів у 2023 році аграрії будуть зменшувати посіви кукурудзи, пшениці та ячменю, а на заміну сіятимуть більше олійних культур. При цьому агропродукції, що йде на внутрішнє споживання, вистачить для всієї країни.

Як повідомляв Житомир.info, 26 жовтня 2022 року Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА інформував, що під урожай 2023 року у всіх категоріях господарств області озимі культури на зерно планується посіяти по 167,5 тис. га, що на 1,5 тис. га бiльш ніж під урожай 2022 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОВА посівна АПК зернові соя ВР аграрій 
Матеріали по темі