Здоров'я

У Житомирській області лише за кілька місяців зафіксували вже стільки ж випадків ботулізму, скільки в цілому за весь минулий рік

10 August 2023, 15:54

На Житомирщині за 7 місяців зафіксували вже 6 випадків ботулізму, хвороба прогресує.

Про це 10 серпня у коментарі Житомир.info розповів – лікар з загальної гігієни ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я» Аврамчук Володимир Анатолійович.

«На Житомирщині у 2022 році було зафіксовано 6 спалахів ботулізму та 7 постраждалих. А з початку 2023 року – у лабораторний центр надійшло 12 повідомлень, з них підтверджено було вже 6 випадків ботулізму. Це всі дорослі люди. Зокрема, у Баранівській громаді – 2 випадки, в Овручі – 1, Коростенській та Овруцькій ОТГ по 1 випадку та в Любарській громаді», - зазначив фахівець.

Щодо причин, то в лабораторному центрі зазначають – постраждалі вживали м’ясні та рибні консерви домашнього (неправильного) приготування.

Володимир Аврамчук зауважив, що зазвичай люди з симптомами хвороби звертаються через 3-5 днів спочатку до сімейного лікаря, а потім вже й до медзакладів, після цього їхню кров відправляють на аналізи до лабораторного центру, де і роблять перевірку – реакцію нейтралізації на токсини.

На сторінці Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб 9 серпня оприлюднили пам’ятку про тяжке харчове отруєння.

Зокрема, там розповідають про симптоми ботулізму, серед яких:

● порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;

● сильно виражена сухість у роті;

● важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);

● підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;

● запаморочення;

● короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);

● ураження м’язів шиї та кінцівок.

«Симптоми ботулізму найчастіше з`являються поступово, тому людина може несерйозно поставитися до перших проявів хвороби. Хоча за найменшої підозри на ботулізм потрібно негайно звернутися до лікаря! Незалежно від тяжкості перебігу захворювання, госпіталізація обов`язкова», - наголошують у лабораторному центрі.

Тож фахівці розповідають, як вберегтися від ботулізму:

1. Не вживайте їжу з ємностей, які можуть нести ризик ботулізму. Це:

● роздуті банки;

● банки зі здутими кришками;

● банки, з яких щось витікає;

● нещільно закриті банки;

● банки, з яких відчувається дивний або неприємний запах.

2. Не вживайте консервовані в домашніх умовах продукти, які зберігалися більше року.

3. Не купуйте консерви та інші продукти домашнього виготовлення з рук на вулицях та стихійних ринках.

4. Уникайте споживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби.

5. Не вживайте продукти, якщо сумніваєтесь у їх якості або не впевнені, що їх зберігали або транспортували належним чином.

Нагадаємо, станом на 13 квітня з початку 2023 року в Житомирській області зафіксували п’ять випадків ботулізму. Причинами отруєння стали м’ясні, грибні та овочеві консерви домашнього приготування. А в першій декаді січня 2023 року в Житомирській області (Звягельському та Коростенському районах) виявили захворювання на ботулізм. В обох випадках причинами отруєння стала м’ясна тушкованка домашнього виготовлення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ботулізм отруєння лабораторний центр 
Матеріали по темі