Суспільство

Викрав речі задля того, щоб повернутися назад до тюрми: дільничний офіцер житомирської поліції розповів про крадіжки

18 December 2023, 16:36

У Житомирській області від початку року зареєстровано 243 кримінальних проваджень щодо магазинних крадіжок. Найчастіше викрадають косметику, мобільну гарнітуру та одяг.

Про це 18 грудня повідомила пресслужба поліції Житомирської області.

«Вушні палички, кришки для консервування, косметику, мобільну гарнітуру і навіть одяг – таке різноманіття товарів найчастіше «виносять» з магазинів. Хоча й вартість викраденого незначна, однак потребує сил та потенціалу для їх розслідування. Відтак у Житомирській області від початку року зареєстровано 243 кримінальних проваджень щодо магазинних крадіжок. Слід зауважити, що під час воєнного стану всі крадіжки від 268,40 гривень кваліфікуються за ч. 4 ст. 185 КК України, а за їх вчинення передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років», - йдеться у повідомленні.

Дільничний офіцер Ярослав Муляр розповів про складнощі розкриття магазинних крадіжок, які реєструються в області чи не щодня.

Зазвичай заявники телефонують на гарячу лінію «102», на повідомлення реагують слідчо-оперативна група та дільничні офіцери на території якого вчинено крадіжку. Поліцейський розповідає, іноді йому телефонують особисто, адже знають його контакти.

По приїзду на місці працюють слідчий, оперативник, криміналіст, іноді залучають кінолога. Працівники здійснюють огляд місця події, вилучають речові докази, переглядають відеозаписи, а також допитують свідків - відбувається процес встановлення особи причетного.

Офіцер зазначає, що у більшості випадків такі люди не йдуть в магазин далеко від свого будинку. А вже тут офіцерові складніше, адже протягом десяти років він обслуговує дільницю території у м. Житомирі, де розташовані автовокзал та торговельні центри, тому до крадіжок можуть бути причетні як і місцеві, так і гості міста.

Досить часто до таких злочинів причетні особи, які вже потрапляли в поле зору поліцейських, іноді люди вчиняють крадіжку вперше.

Чи правопорушники визнають себе винними?

Вже спілкуючись з людиною, демонструємо відеозапис, у більшості випадків причетний визнає провину. Однак є такі, які твердо стоять на своєму і заперечують будь-яку подібність з собою на відео, вже не кажучи про факт здійснення крадіжки.

Чи повертають майно?

Так, однак, є випадки, коли представники магазинів довго не звертаються щодо крадіжок. А коли ми знаходимо причетного, той встигає розпорядитися майном.

Як пояснюють свої дії?

У декількох випадках молодь викрадала речі з крамниці задля розваги або на спір. Інші – виправдовували себе скрутним фінансовим становищем. Хтось зовсім не може пояснити мотивів. Одного разу знайшли юнака з викраденими речами, а той пояснив, що батьки не мають змоги придбати цей одяг.

Чи були такі, які особисто повідомляли про вчинене?

У моїй практиці був випадок, коли чоловік, який тільки-но звільнився з місць позбавлення волі, прийшов до мене та показав викрадені речі. Він розповів, що не має житла, а такий вчинок допоможе повернутися за грати.

З Вашого досвіду, яка найвартісніша крадіжка з маркету?

Був випадок, коли в одному з магазинів викрали велику кількість батарейок живлення у загальній вартості близько 10 тисяч гривень.

Варто вказати, що в залежності від вартості викраденого, особа може притягуватися до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, 16 грудня поліцейські охорони оперативно затримали чоловіка, який тричі здійснив крадіжку в магазині у Житомирі.

Як повідомляв Житомир.info, 16 листопада 2023 року двоє чоловіків розбили вікно у продуктовій крамниці у Житомирі. У кіоску спрацювала сигналізація і невдовзі правоохоронці затримали зловмисників.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поліція Муляр дільничний крадіжка крадій злодій  
Матеріали по темі