Події

Шахраї ошукали двох жительок Житомирського району, які хотіли отримати фінансову допомогу: одна з них втратила майже 40 тис. грн

20 February 2024, 15:52

Упродовж минулої доби двоє жительок Житомирського району, зареєструвавшись на сумнівних сайтах та вказавши конфіденційні дані банківських рахунків, замість обіцяної допомоги, отримали лише збитки.

Про це 20 лютого повідомила пресслужба Житомирського районного управління поліції.

«Так жителька Вільшанської громади повідомила поліцейських, що днями у соцмережі знайшла оголошення про можливість отримання коштів від міжнародних організацій як допомогу для українців. Перейшовши за посиланням, вона зареєструвалась на сайті та надала там усі необхідні реквізити своєї банківської картки. На сайті вона вказала свій мобільний номер, який є контактним у банківському додатку. Після цього жінці почали надходити смс-повідомлення про списання коштів з її рахунку. Через необачність потерпіла втратила близько 40 тисяч гривень», - йдеться у повідомленні.

А жителька Оліївської громади для отримання «допомоги від ООН» перейшла за посиланням, яке отримала від знайомих в одному з месенджерів. Для реєстрації жінка вказала свій номер телефону та пароль від банківського додатка і вже за кілька хвилин її фінансовий рахунок було спустошено.

Нині слідчі поліції розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) ККУ, у межах яких встановлюють причетних до правопорушень осіб.

Правоохоронці закликають громадян бути вкрай уважними під час надання інформації онлайн. Зокрема, зверніть увагу: назва чату у месенджері, або сайту, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли на сторінку з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.

Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок» тощо).

Інформацію про надання гуманітарної допомоги, у тому числі й грошової, пенсійних та соціальних виплат тощо можна дізнаватися на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/)

У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, порадьтеся з рідними або зателефонуйте до поліції. Будьте розсудливими та обережними!

Нагадаємо, 19 лютого Національна поліція України інформувала про те, що у Житомирі викрили три шахрайські кол-центри, працівники яких видурювали кошти на благодійну допомогу хворим дітям або дитбудинкам.

Як повідомляв Житомир.info, 12 лютого 2024 року пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області повідомила про те, що шахраю, який по телефону представлявся родичем та просив гроші, присудили 3 роки тюрми.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шахрай шахрайство поліція фінансова допомога допомога 
Матеріали по темі