Економіка

Податківці оштрафували кафе у Житомирській області на майже 200 тис. грн: працювали неоформлені працівники та не видавали чеки

5 March 2024, 10:00

При перевірці кафе податківці виявили порушення щодо проведення розрахунків та трудового законодавства.

Про це 5 березня повідомила пресслужба ГУ ДПС у Житомирській області.

«Підрозділами податкового аудиту на постійній основі проводиться роз’яснювальна робота, зокрема, з питань ведення бізнесу суб’єктами господарювання з обов’язковим отриманням дозвільних документів на здійснення господарської діяльності, видачі споживачам відповідних розрахункових документів при проведенні розрахунків, а також неприпустимості випадків використання праці найманих осіб без належного оформлення. За результатами проведеного аналізу господарської діяльності кафе в одному з регіонів виявлені факти, що свідчать про можливі порушення законодавства в частині проведення розрахунків та трудового законодавства», - йдеться в повідомленні.

Фактичною перевіркою підтверджено факти використання найманої праці осіб без належного оформлення, а також встановлено порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг».

Разом з тим під час проведення перевірки не було надано в повному обсязі документи, які належать до предмета перевірки.

За результатами фактичної перевірки зафіксовано порушення на загальну суму 197 тис. гривень.

ДПС наголошує, що дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» при здійсненні торговельної діяльності, а також офіційне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це гарна репутація платника податків та гарантоване уникнення штрафних (фінансових) санкцій.

Нагадаємо, податківці програють у судах від двох третіх до 90% справах щодо результатів перевірок бізнесу. Про це йдеться в опублікованому 28 лютого інтерв’ю «Юридичної газети» з бізнес-омбудсменом Романом Ващуком.

Як повідомляв Житомир.info, 2 лютого 2024 року пресслужба Головного управління ДПС у Житомирській області інформувала про те, що працівники податкової викрили інтернет-магазин срібних прикрас, який працював без оформленого ФОПа та мав двох нелегальних працівників. Також у лютому житомирські податківці виявили порушення порядку ведення обліку товарних запасів та реалізація товарів без РРО/ПРРО у ювелірному магазині. Штраф склав понад 800 тисяч гривень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДПС податкова перевірка кафе штраф  
Матеріали по темі