Суспільство

Станом на початок року у Житомирській області проживає понад 330 дітей, які залишилися без батьківського піклування

18 April 2024, 10:36

Станом 1 січня 2024 року на обліку служби у справах дітей перебувало понад 920 дітей, з них 333 дитини, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це 18 квітня повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

«На виконавчому комітеті міської ради звітували про роботу служби (управління) у справах дітей міської ради за 2023 рік. Основна робота служби (управління) у справах дітей – це захист прав та інтересів дітей різних категорій. Найбільшої уваги потребують діти, які набувають статусів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також діти, які виховуються в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Станом на 01 січня 2024 року на обліку служби (управління) перебувало 926 дітей: 333 дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 153 усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; 440 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах», - йдеться у повідомленні.

Із 330 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби (управління) у справах дітей, 250 влаштовано під опіку/піклування, 63 виховується в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, 15 перебувають у державних дитячих закладах, 2 тимчасово влаштовані в сім’ї родичів/знайомих.

«Згідно цієї статистики працівниками служби ведеться клопітка робота: здійснюється контроль за умовами проживання, надання статусів та підбір сімейних форм влаштування дітей. Розвитку останніх приділяється велика увага, тому що до 2026-го року більшість дітей має виховуватися у сімейних формах виховання. Минулого року близько 95% дітей були влаштовані у сімейні форми виховання, а 4,55 % – діти, що перебували в інституціях», – говорить начальниця служби (управління) у справах дітей Ольга Бібла.

На території Житомирської міської територіальної громади проживає 137 родин усиновлювачів, у яких виховується 153 дітей, 204 родини опікунів/піклувальників, у яких виховується 259 дітей; функціонує 10 дитячих будинків сімейного типу, в яких вихованцями є 64 дитини; 11 прийомних сімей, у яких проживає 13 прийомних дітей.

Службою (управлінням) у справах дітей здійснюється організаційне забезпечення діяльності комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті міської ради. Упродовж 2023 року відбулось 52 засідання комісії, на яких розглянуто 811 питань.

За сприяння служби (управління) проводилося чимало заходів:

 • облаштовано 3 соціальних житла для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • щорічна акція, на якій випускники 11-их класів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали подарунки;
 • оздоровлено 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Карпатах за кошти спонсорів;
 • оздоровлено 50 дітей, які перебувають на обліку, у денному таборі «Компас»;
 • навчання з робототехніки двох груп дітей;
 • цикл заходів «Незламні постаті Житомирщини»;
 • День родини спільно із БФ «Компас Житомир»;
 • День захисту дітей спільно із БФ «Штаб Сердець»;
 • захід разом із точкою «Спільно», на якому дітям подарували спортивний інвентар від Житомирського регіонального відділення
 • асоціації фахівців з нерухомості;
 • День знань, на якому 50 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, забезпечили канцелярським приладдям;
 • День усиновлення «Коли сміється дитина – посміхається небо»;
 • різдвяні благодійні заходи;
 • щорічна благочинна акція від ФК «Полісся»;
 • новорічне вітання від друзів із Польщі (для внутрішньо переміщених родин, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).

Регулярно здійснюється превентивна робота, профілактичні рейди, інформаційно-консультативні лекції та бесіди.

Нагадаємо, 22 грудня начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко затвердив регіональну (комплексну) цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2024 рік. Цього року планують витратити майже 4 млн грн на житло для дітей-сиріт.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 13 жовтня 2023 року лідером за кількістю всиновлених дітей з початку року стала Житомирська область. А 26 травня 2023 року Житомирська ОВА з посиланням на інформацію служби у справах дітей інформувала про те, що на Житомирщині проживає майже 600 усиновлених дітей більше ніж у 500 сім’ях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міська рада дитина сирота опіка служба у справах дітей усиновлення батьки 
Матеріали по темі