Інвестори новобудови - третьої секції по вулиці Тетерівський бульвар, 20/3 стурбовані ситуацією, яка складається навколо перспективи добудови їхньої секції, роботи на якій були зупинені ще у 2021 році.
«Ми підписали попередні договори купівлі-продажу квартир, однак наш житловий комплекс став жертвою забудовника, який вчасно не виконав своїх зобов’язань перед інвесторами. Попри обіцянки, будівництво зупинили ще у 2021 році. У 2025 році, після затяжного простою, перед інвесторами постало завдання визначити подальший шлях розвитку проєкту. Знайдено компанію, яка заявила про намір добудувати наш будинок за умови дофінансування. Однак умови нового забудовника залишають чимало запитань. На зустрічі з інвесторами новий забудовник обмежився демонстрацією договору, на прохання інвесторів щодо внесення змін до договору та посвідчення договору у нотаріуса, новий забудовник не надав змістовної відповіді та залишив такі прохання відкритими», - говорить Олег Дегурко, керівник ОК ЖБК «Тетерівський бульвар 20/3», який нещодавно створила частина інвесторів, тому що не мають віри забудовнику.
Він додав, що термін старого договору оренди землі вже сплив. Чи існує новий – достеменно невідомо, хто подав документи на оренду землі й чи подали – теж.
«Згідно з договором, який пропонує новий забудовник, будівництво багатоквартирного житлового будинку, повинно відбуватись саме на орендованій земельній ділянці, відповідно до розробленої та затвердженої в установленому законодавством порядку проєктно-кошторисної документації. Однак, прохання інвесторів надати повний пакет дозвільних документів на будівництво, на право оренди землі та проєктно-кошторисну документацію новим забудовником були проігноровані, також жодних документів наразі забудовник так і не надав. Тим часом новий забудовник продовжує тиснути на інвесторів, заявляючи про зростання ціни за квадратний метр, якщо вони не підпишуть з ним договір», - пояснює Дегурко.
Подальший розвиток подій, за словами керівника нового ЖБК розвивався таким чином: серед інвесторів виникли суперечки.
«Одна частина закликає погодитися на умови нового забудовника, який фактично перебрав на себе функції попередника, хоча у діючому попередньому договорі інвесторів визначені певні умови договору, що забороняють вчиняти дії, спрямовані на укладення договорів, які зумовлюють виникнення будь-яких прав у третіх осіб щодо квартири (права орендарів, наймачів, право застави, право довічного утримання тощо). Друга частина інвесторів не довіряє новому забудовнику, оскільки вважає цей сценарій занадто ризикованим. Тому, ініціативна група з інвесторів даної недобудови пішли іншим шляхом і заснували ОК “Житлово-будівельний кооператив Тетерівський 20/3”», - розповідає Дегурко.
Він зауважує, що наступним кроком є юридичне оформлення права оренди землі за вказаною адресою, саме кооперативу, для того щоб саме інвестори недобудови отримали контроль над проєктом, завершили будівництво третьої секції та забезпечили введення її в експлуатацію. «Вирішальним моментом для можливості здійснення самостійного будівництва саме інвесторами недобудови в особі ОК “Житлово-будівельний кооператив Тетерівський 20/3” стане голосування депутатів на сесії міської ради, яка запланована на жовтень 2025, де буде розглянуто питання щодо передачі земельної ділянки в оренду. Також міська рада повідомлена про існування проблеми та демонструє готовність у її вирішенні. Однак в Україні досі немає єдиного ефективного механізму врегулювання ситуацій із довгобудами, кожен випадок має свої особливості. Ми, частина інвесторів «Тетерівського бульвару 20», прагнемо уникнути повторення ситуації, подібної до тієї, що склалася із ЖК «Молодіжний». Ми не хочемо роками відстоювати своє право на квартири в судах або стикатися з ризиком їх повторного перепродажу. Ми обрали шлях створення власного кооперативу — шлях прозорості, законності та контролю за добудовою нашого будинку, надихаючись досвідом ЖК «Олімпійський», - підсумовує керівник ЖБК.
Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2019 року мешканці першої секції ЖК «Тетерівський бульвар» отримали ключі від квартир. У мікрорайоні Корбутівка Тетерівський бульвар почали забудовувати багатоповерхівками з 2016 року, наприкінці 2021 року там вже було з десяток новобудов.




















