Місто

Будівельний бум у Житомирі: ціни, скандали, суди та забудовники

14 February 2020, 11:31

Останніми роками в Житомирі справжній будівельний бум: багатоповерхівки зводяться в центрі та на околицях міста, переважно їх зводять компанії з інших регіонів України. Ціна квартири в новобудовах стартує від 400 доларів за квадратний метр. Деякі об’єкти стали причинами протестних акцій мешканців прилеглих будинків, а деякі фігурують у кримінальних провадженнях.

Будівельні скандали

Перші протести почалися влітку 2016 року і були пов’язані з новобудовами на Тетерівському бульварі, в мікрорайоні Корбутівка. Люди переконували міську владу, що будувати житловий комплекс біля вже зведених багатоповерхівок на вул. Івана Богуна небезпечно, новобудови «порушать екосистему мікрорайону».

Початок будівництва на Тетерівському бульварі, липень 2016 року

Станом на лютий 2019 року київський забудовник CBS Холдинг завершував будівництво третьої черги «Тетерівського бульвару».

Наступний скандал через будівництво на Корбутівці був через рік: влітку 2017 року на виконкомі жителі обурювалися будівництвом за спорткомплексом «Динамо», погрожували перекрити дорогу, якщо влада не зупинить забудовників. Уже в жовтні стало відомо, що спорткомплекс віддав землю під будівництво багатоповерхівки ЖК «Avila», за це хмельницький забудовник обіцяв відремонтувати спорткомплекс «Динамо».

Початок будівництва, жовтень 2017 року

Не обійшлося без скандалу й будівництво ЖК «Перлини Корбутівки», що на проїзді Шпаковського, 20. Представники «Айдару» зірвали початок сесії міської ради восени 2017 року через земельну ділянку, яку виділили житомирському ЖБК «Полісся-2016» для забудови. Після цього представники ВПК «Айдар» Олександр Федосюк та Олександр Бабич звернулися до суду з позовами до Житомирської міської ради щодо скасування п.5 додатку до рішення міськради № 642 від 25 травня 2017 року – надання права житлово-будівельному кооперативу «Полісся-2016» на користування земельною ділянкою. Чергове засідання Корольовського райсуду за позовом Федосюка призначене на 27 квітня 2020 року.

Скріншот з сайту Корольовського райсуду

ОК «ЖБК “Полісся-2016”» зареєстрований в червні 2015 року у Житомирі по вулиці Вільський шлях, 14. Спеціалізується фірма на комплексному обслуговуванню об’єктів. Заснований кооператив у червні 2015 року. Власниками кооперативу є Олена Костянтинівна Арзанова, Сергій Володимирович Ковальчук, Віталій Васильович Мазур, Ірина Олександрівна Марголіна та Микола Олександрович Рябчук.

На Тетерівському бульварі, 9/2 будується житловий комплекс «Рівер Сіті», забудовник - київська компанія «Інтергал-Буд».

ДП «Інтергал-Буд» ТОВ «Фірма “Інтергал» зареєстроване в Києві, по вулиці Анрі Барбюса, 28-Б. Спеціалізується фірма на організації будівництва будівель, статутний капітал 95 млн грн. Заснована фірма у липні 2003 року. Засновником є Пайовий венчурний інвестиційний фонд «Інтергалбудінвест» недиверсифікованого виду закритого типу ТОВ «Компанія з управління активами “Крістал Ессет Менеджмент”», яке належить Сергію Семеновичу Чумаку, директором фірми є Валерій Едуардович Кулаков.

Компанія «Інтергал-Буд» відома житомирянам по скандальному будівництву ЖК «Сіті Парк»: в грудні 2013 року почали забудовувати ділянку на Старому бульварі, 14, де київська фірма планувала побудувати 20 тис. кв.м житла бізнес-класу і стверджувала, що мала право знести недобудований театр на цьому місці. На сесії Житомирської міської ради 4 квітня 2017 року затвердили план зонування міста, включивши земельну ділянку на Старому бульварі, 14 до рекреаційної зони для будівництва міського парку. У червні 2017 року ТОВ «Інвестиційна технологія» запропонували надати 2 гектари на Корбутівці. Прокуратура Житомирської області позивалася до Житомирської міської ради та ТОВ «Інвестиційна технологія»: просила спонукати останніх повернути до земель територіальної громади міста Житомира земельні ділянки на Корбутівці. Але рішенням від 13 червня 2018 року Господарський суд Житомирської області у задоволенні позову відмовив.

У 2016 році журналісти програма «Схеми» опублікувала розслідування щодо забудови в житомирському парку, в якому пов’язують «Інтергал-Буд» з тодішнім народним депутатом з групи «Відродження», колишнім «регіоналом» Володимиром Зубиком.

Будівництво «Рівер Сіті», січень 2020 року

Наприкінці 2018 року розгорівся черговий скандал, пов’язаний з будівництвом багатоповерхівки на Великій Бердичівській, де почали будувати ЖК «Шодуар». 18 грудня на сесію міської ради прийшли мешканці будинків, прилеглих до будівельного майданчика на вулиці Велика Бердичівська, 50-а для того, щоб розповісти про незаконне будівництво багатоповерхівки. Земельну ділянку міська рада продала ще у 2007 році. 8 січня 2019 року люди більше двох годин блокували рух у центрі міста, вимагаючи припинити будівництво багатоповерхівки. Водночас, будівельна компанія «Дріада Буд», яка зводить новий житловий комплекс «Шодуар» на Великій Бердичівській 50-а, запевняла, що проєкт розроблявся відповідно до існуючих державних будівельних норм, проходив державну експертизу і будівництво не зашкодить мешканцям сусідніх будинків. Однак Житомирська поліція все ж таки виявила порушення при видачі документів для будівництва. 23 грудня 2019 року Богунський районний суд дозволив продовжити ще на пів року досудове розслідування щодо зловживання владою посадовими особами департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради під час видачі документів на будівництво багатоповерхівки на вул. Велика Бердичівська, 50-а. Наразі статус цього будинку «будується», про вартість квартир в цій новобудові інформація відсутня.

Ще один скандал пов’язаний із будівництвом на вулиці Героїв Крут: влітку 2019 року хмельницьке ПП «Новобудінвестгруп» почало будівництво на орендованій ділянці, але мешканці прилеглих будинків виступили проти. В серпні цього ж року мер Сергій Сухомлин своїм розпорядженням створив робочу групу «з питання початку будівництва за адресою вул. Героїв Крут, 51», а на 20 лютого 2020 року заплановані громадські слухання.

Ще один скандал пов’язаний з будівництвом на вулиці Хлібній, де біля стадіону зводять ЖК «Олімп». У грудні 2018 року депутати проголосували за розірвання договору на оренду земельної ділянки, але орендар продовжив будівельні роботи: забудовник запевняв, що компанія має право на користування ділянкою, оскільки договір розірвала тільки одна сторона – міська рада. Юристи орендаря подали позов щодо скасування рішення міської ради про повернення земельної ділянки у власність житомирської громади й 5 лютого 2019 року Господарський суд Житомирської області задовольнив заяву про забезпечення позову фізичної особи-підприємця Литвиненко Віри Володимирівни, яка орендує зазначену земельну ділянку. 4 березня 2019 відбулося виїзне засідання робочої групи, яка вивчала питанням щодо початку будівництва по вулиці Хлібній, 22-б. Звіт про роботу групи оголосили на сесії міської ради 20 червня 2019 року, там була рекомендація звернутися до суду, але депутати її не підтримали.

Зазначимо, що деякі забудовники будують у Житомирі відразу декілька житлових комплексів. Зокрема, ТОВ «АртХаусГруп», що належить хмельницькому депутату, зводить відразу три.

Назва житлового комплексу

Місце розташування

ЖК «Домашній»

вул. Євгена Рихліка, 11

ЖК «Олімп»

вул. Хлібна, 22

ЖК «Вільський»

вул. Вільський Шлях, 14-А

На сайті нерухомості ЖК «Домашній» зазначено, що житловий комплекс розташований в Житомирі по вулиці Євгена Рихліка, 11. Однак за документацією новобудова знаходиться в селі Оліївка Житомирського району.


ТОВ “АртХаус Груп” зареєстроване в Житомирі по вулиці Троянівська,3. Спеціалізується ТОВ на організації будівництва будівель, статутний капітал - 200 тис. грн. Засноване ТОВ у квітні 2016 року. Власниками фірми є Андрій Ігорович Добжанський та ТОВ «АртХаус Менеджмент». Власником ТОВ «АртХаус Менеджмент Груп» є Микола Валерійович Заганяч – депутат Хмельницької ради, член комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

В Житомирі працює ще один депутат-забудовник: фірма «Інвест-Плюс», яка належить депутату Київської міської ради, зводить в обласному центрі два житлові комплекси.

Назва житлового комплексу

Місце розташування

ЖК «Абрикос»

вул. Героїв Крут, 54

ЖК «Прим’єр Хол»

вул. Перемоги, 53

ТОВ «Інвест-Плюс» зареєстроване в Житомирі по вулиці Перемоги, 53. Спеціалізується фірма на організації будівництва будівель, статутний капітал - 14 млн 250 тис. грн. Заснована фірма в листопаді 2002 року. Власниками фірми є депутат Київської міської ради, член постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Володимир Миколайович Старовойт і Вікторія Анатоліївна Бондарєва.

Ціна нерухомості

Наразі на сайті з продажу нерухомості нараховується 23 житлові комплекси, які ще добудовуються, але квартири активно продаються. Бажаючим придбати квартиру в житомирській новобудові прийдеться заплатити за 1 м. кв. від 9 тис. 900 грн до 18 тис. 400 грн.

Так виглядає діаграма мінімальних цін за м. кв. у 23 житлових комплексах, що продають квартири на сайті ЛУН.

Найдешевше купувати квартири у ЖК «Вернісаж», де 1 кв.м вартує від 9 тис. 900 грн до 12 тис. 900 грн. Придбати однокімнатну квартиру під ремонт у ЖК «Вернісаж» можна від 390 тис. грн, двокімнатну – від 601 тис. грн, трикімнатні коштують від 1 млн грн. На сайті нерухомості зазначено, що житловий комплекс розташований по проспекту Незалежності, 29. На документах адреса вказана інша - село Оліївка, вулиця Садова, будинок 11.


Зазначимо, що за адресою проспект Незалежності, 29 будується торговельно-автозаправний комплекс, проти якого борються місцеві мешканці.

ЖК «Вернісаж» - це колишній довгобуд компанії «Олвіта-Буд». Більше як 10 років тому 87 сімей вклали свої гроші у будівництво житла, однак замість квартир, обмануті люди отримали поневіряння по судах та оббивання порогів владних кабінетів. З 2018 року будувати багатоповерхівку взялося ТОВ «Ріел Смарт Білдінг».

Зареєстроване ТОВ «Ріел Смарт Білдінг» у місті Київ, провулок Охтирський, 3. Спеціалізується фірма на організації будівництва будівель, статутний капітал - 2 млн грн. Заснована у грудні 2017 року. Власником фірми є Євген Миколайович Горбась.

Найдорожче купувати квартиру у ЖК «Княжий». Розташований житловий комплекс по вулиці Князів Острозьких, 59. Ціна за 1 кв.м – від 16 500 до 18 00 грн. Однокімнатні квартири уже продані, а от за двокімнатну квартиру під ремонт прийдеться заплатити від 988 тис. грн, дворівнева квартира коштує від 1 млн 600 тис. грн. Забудовником ЖК «Княжий» є ОК «ЖБК “Атошник”».

Зареєстрований обслуговуючий кооператив в Житомирі по вулиці Київська, 74. Спеціалізується кооператив на комплексному обслуговуванню об’єктів, заснований ОК “ЖБК “Атошник” у лютому 2016 року. Власниками кооперативу є член політичної партії «Воля» та кандидат у народні депутати на позачергових виборах 2019 року Сергій Миколайович Артемов, Максим Аркадійович Зарицький, голова ГО «Атошник» Віктор Васильович Камлук та голова Ради ветеранів при міністерстві ветеранів Влодимир Володимирович Лагута.

До речі, це й же забудовник мав зводити комплекс клубних будинків «Щасливий» по вулиці Коростишівська, 16, але будівництво заморозили.

Дорогі квартири і в ЖК «Театральний», що по вулиці Театральна, 21. Наразі, 1 кв.м. коштує 18 тис. грн. Однокімнатні, двокімнатні та трикімнатні квартири вже продані. А от за дворівневу квартиру з чорновим ремонтом в цьому житловому комплексі потрібно буде заплатити від 2 млн 88 тис. грн. Забудовником є ТОВ «Моноліт-ІнвестБуд».

Зареєстроване ТОВ в Хмельницькому по вулиці Зарічанська 3/2 Б. Спеціалізується фірма на будівництві житлових та нежитлових будівель, статутний капітал - 250 тис грн. Заснована фірма у серпні 2010 року. Власниками фірми Олег Романович Білінський.

Якщо ж порівнювати історію змін мінімальних цін 1 кв.м. за останні пів року, то ціна на нерухомість зросла.

Однак є такі житлові комплекси, вартість квартир в яких зменшилася або не змінювалася.

Нижче – інтерактивна карта житлових комплексів з інформацією про вартість квартир та компанії-забудовники.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: будівництво нерухомість житло забудовник  
Матеріали по темі