Суспільство

В Житомирской области до 2 ноября официально разрешили стрелять пернатых

10 серпня 2008, 11:23

Нині в Україні налічується понад 670 тисяч власників мисливської вогнепальної зброї. Тож не зайвим буде нагадати – як досвідченим мисливцям, так і початківцям – вимоги чинного законодавства щодо володіння зброєю, тим більше, що 9 серпня, в області розпочався сезон полювання на пернату дичину. Про це та інше наша розмова з начальником управління громадської безпеки УМВС України в Житомирській області Юрієм Лебідем.

- Згідно з наказом Державного комітету лісового господарства 9 серпня розпочався надзвичайно популярний серед мисливців сезон полювання на пернату дичину. Триватиме він у нас в області до 2 листопада  поточного року.

Вимоги чинного законодавства, що визначають правові засади діяльності в галузі мисливського господарства та полювання, залишаються сталими. У першу чергу, щоб займатись мисливством, необхідно мати певні документи, а саме:

 - посвідчення мисливця;

- контрольну картку обліку добутої дичини;

- членський квиток Українського товариства мисливців і рибалок;

- відстрілочну карточку;

- дозвіл на право насіння та зберігання мисливської зброї.

 Хочу звернути увагу мисливців на те, що за полювання без відповідного дозволу, у заборонених місцях або час, забороненими знаряддями або способами відповідно до статті 85 (Порушення правил використання об'єктів тваринного світу) Кодексу України про адміністративні правопорушення настає адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від  двох  до  п'ятдесяти неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян з   конфіскацією знарядь   і  засобів  вчинення  правопорушення,  які  є  приватною власністю порушника,  та  незаконно  добутих  об'єктів  тваринного світу чи без такої.

За незаконне полювання на тварин, на заборонених територіях настає кримінальна відповідальність згідно із статтею 248(Незаконне полювання) Кримінального Кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді стягнення штрафу до  двохсот  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк  до  п'яти років,  або  позбавлення волі на той самий строк,  з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.

Заборонено полювати ближче, ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби та в стані алкогольного сп’яніння. Не дозволяється використовувати під час полювання штучні джерела світла, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, а також петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо.

- Юріє Миколайовичу, важливою складовою успішного полювання є дотримання правил поводження зі зброєю.

-Певно, ніхто не стане заперечувати необхідність суворого дотримання правил зберігання та поводження зі зброєю, однак, на практиці інколи все ж трапляються прояви безпечності та ігнорування вимогами безпеки.

Тому хочу ще раз наголосити, ні в якому разі не можна спрямовувати ствол зброї у бік людей, транспорту, будинків, інших будівель та споруд. За необхідності вогнепальна зброя має бути спрямована на поверхню, яка зможе прийняти кулю, наприклад, на землю, стовбур дерева або вгору під кутом 45-60 градусів. Не можна залишати зброю без нагляду, де б це не було, а також передавати її іншим особам, самому користуватись чужою зброєю. Небезпечно тримати палець на спусковому гачку без потреби. Забороняється знімати запобіжник з положення «запобігання» у всіх випадках, не пов’язаних зі стрільбою. Забороняється закривати або затикати сторонніми предметами канал ствола, що при пострілі може призвести до його роздуття чи розриву. Належну увагу слід приділяти й збереженню патронів, не допускати їх пошкоджень, берегти від ударів, вологи та забруднення.

У разі невиконання вимог щодо використання та зберігання вогнепальної зброї працівники міліції згідно з чинним законодавством мають право скасовувати дозвіл на неї та вилучати її у власників. Варто завжди пам’ятати і про те, що в разі завдання іншим особам тілесних ушкоджень, навіть через необережність, настає кримінальна відповідальність. Працівники міліції регулярно перевіряють умови зберігання зброї, вивчають поведінку її власників у побуті. Особлива увага приділяється профілактичним та роз’яснювальним заходам. З цією метою під час відкриття мисливського сезону ми створили рейдові групи, до складу яких залучено як працівників міліції, так і представників природоохоронних органів та громадських організацій.

Тож, шановні мисливці, наскільки вдалим для вас виявиться сезон полювання залежить, власне, від вас самих. Будьте обачними, аби відпочинок приніс лише позитивні емоції і ні пуху, ні пера…

Житомир.info

Матеріали по темі