Політика

Заява конгресу українських націоналістів щодо енергетичної безпеки України

12 December 2006, 11:25

Конгрес Українських Націоналістів висловлює свою стурбованість із приводу ситуації, що складається в енергетичній галузі України.

 Сьогодні як Міністерство палива та енергетики, очолюване Юрієм Бойком, так і НАК „Нафтогаз України”, провадять політику, яка загрожує енергетичній безпеці України.

Так, нове керівництво ПЕК України знехтувало тристоронньою угодою, укладеною на 5 років колишнім головою „Нафтогазу” Олексієм Івченком між НАК «Нафтогаз України», «Газпромом» і компанією «Росукренерго», в якій ціна на газ була визначена на рівні 95 дол. за тисячу куб. метрів без права в односторонньому порядку змінювати як ціну на газ, так і транзитну ставку 1,6 дол. Натомість постачання газу в Україну було віддано двом недержавним структурам — «Укргазенерго» і «Росукренерго», при чому ціна газу зросла до 130 доларів за тисячу куб. метрів, а плата за транзит російського газу територією України залишилась на попередньому рівні. Цим самим уряд Януковича поставив під загрозу енергетичну безпеку нашої держави та створив економічне підґрунтя втрати газотранспортної системи України.

Крім того, міністр палива та енергетики Юрій Бойко через підконтрольні структури намагається монополізувати ринок газопостачання в Україні. Зокрема такі компанії як Дніпрогаз, Миколаївгаз, Запоріжжягаз, Хмельницькгаз, Житомиргаз, Тисменицягаз, Рівнегаз, Черкасигаз, Вінницягаз вже перебувають під їхнім контролем. В той же час на компанії з газопостачання, які не належать до сфери впливу Бойка та його партнерів, зокрема із Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Волинської та Чернівецької областей, чиниться шалений тиск, аби змусити їх продати акції „соратникам” Бойка. На особливо непокірних здійснюються рейдерські атаки за участю силових структур (так, 7 грудня цього року було вчинено напад на ВАТ «Закарпатгаз»).

Конгрес Українських Націоналістів звертається до Президента України Віктора Ющенка, Генеральної Прокуратури, Служби Безпеки України вжити необхідних заходів для припинення протиправних дій в паливно-енергетичному комплексі та не допустити монополізації газорозподільчих систем України.

Президія Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів. 

http://www.cun.org.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі