Економіка

Податкова обяцяє, що „європейський рівень життя не за горами"

19 December 2006, 10:40

За ініціативи Державної податкової служби у Житомирській  області було проведено засідання "круглого столу" на тему "Нова концепція реформування податкової служби".

В обговоренні даного питання взяли участь фахівці ДПА у Житомирській області, керівники та головні бухгалтери бюджетоутворюючих підприємств області та представники ЗМІ.

Відкрив засідання "круглого столу" голова державної податкової адміністрації у Житомирській області М.Д. Горбатюк  Він наголосив, що стратегічною метою податкової політики Держави на сьогодні є створення в Україні стабільної податкової системи, яка б забезпечувала , з одного боку, достатній обсяг надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів, а з іншого - справедливий підхід до оподаткування всіх категорій платників податків.

З цією метою як в Центральному апараті, так і в області, посилено відповідні напрямки роботи.

По-перше, до сплати податків залучено тих, хто їх не сплачував, або сплачував мізерні суми. Наприклад, якщо на початку року до оподаткування в області було залучено 87% зареєстрованих платників податку на додану вартість, 82,2% платників податку на прибуток, то по результатах 11-ти місяців кількість їх суттєво збільшилась: до 92,2% платників податку на додану вартість та до 93,1% по податку на прибуток.

Вживаються заходи по залученню до оподаткування збиткових підприємств, шляхом виявлення штучної збитковості, руйнування схем мінімізації, тощо.

Зокрема, за результатами контрольно-перевірочної роботи в 66% з перевірених підприємств, які відображали в звітності збиткову діяльність, занижаючи цим податкові зобов'язання та мінімізуючи нарахування об'єкту оподаткування, були встановлені порушення. Сума збитків, які фактично були штучними становить 26,0 млн.грн ., за результатами перевірок 79% перевірених стали прибутковими.

По-друге, податковий борг до Зведеного бюджету порівняно з початком року скорочено на 13,5 млн.грн., або на 17,5 відсотків, а це додаткові надходження в бюджет, які використовуються для вирішення певних соціальних програм в регіонах.

Зокрема, з суб'єктів господарювання-боржників перед бюджетом за рахунок вжиття заходів примусового стягнення з початку року надійшло до Зведеного бюджету 38,7 млн.грн., в тому числі до місцевого - 14,1 млн.грн.

По-третє, проведено значну роботу з ліквідації схем мінімізації податкових зобов'язань, а також посилено роботу з великими платниками податків.

Як результат, значна частина з них більше ніж у 1,3 рази поліпшила нарахування і сплату до державної казни податку на прибуток. Підтвердженням тому є факт сплати в місцевий бюджет податку на прибуток в 1,8 разів більше, ніж за минулорічний період.

(Довідково: за 11 міс. 2005 року надходження податку на прибуток до МБ становили 2 млн.грн., в 2006 - му - 3,5 млн.грн.).

Сьогодні на порядку денному перед податківцями та й перед платниками податків стоїть доволі актуальне питання - приймання податкової звітності від платників податків в електронному вигляді. Тобто, Урядом проводиться політика відносно повного припинення подання податкової звітності на паперових носіях.

Вся звітність від платників податків повинна подаватися тільки в електронному вигляді з метою зменшення паперового документообігу, спрощення процедури подання звітності до органів державної податкової служби, скорочення терміну проведення податкових перевірок щодо правомірності відшкодування заявлених сум податку на додану вартість, зменшення витрат та робочого часу на проведення документальних та зустрічних перевірок, автоматизації відбору платників податків для проведення перевірок, спрощення процедури підтвердження сум до відшкодування та своєчасного відшкодування ПДВ, підвищення рівня обслуговування платників податків.

"Іншими словами - європейський рівень життя не за горами", - підводячи підсумки свого виступу, наголосив голова облДПА.

 

ДПА у Житомирській області

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі