Суспільство

У Житомирі обговорили зміни у Податковому кодексі: cпрощена система залишилася у теперішньому вигляді

16 December 2010, 16:43

«Податковий кодекс України: новації в обчисленні та адмініструванні податків» - саме під такою назвою 16 грудня 2010 року у залі засідань Корольовського райвиконкому Житомира пройшов кущовий семінар для платників податків міста Житомира та Житомирського району.

Послухати про нововведення у податковому законодавстві прийшли більше 400 платників податків.

Відкрила семінар заступник голови ДПА у Житомирській області Галина Власюк, яка акцентувала увагу учасників семінару на основній цілі проведення даного заходу.

Про нове податкове законодавство, правила та вимоги, забезпечення належної організації роботи з роз’яснення норм Податкового кодексу говорив також директор Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Державної податкової адміністрації України Віктор Косарчук: «За всю історію Верховної Ради України не було жодного документа, який би привертав таку увагу суспільства. Податковий кодекс України відповідає усім головним завданням, поставленим перед державою, а саме: модернізації і оновленню промисловості, створенню умов для притоку інвестицій, забезпечення високих темпів економічно-соціального розвитку»

Із 2011 року в Україні зменшиться кількість податків. Замість 29 загальнодержавних та 14 місцевих податків та зборів, згідно з ПКУ справлятимуть тільки 18 загальнодержавних та 5 місцевих податків і зборів. Отож із нового року Україна платитиме:

1. Загальнодержавні податки та збори (ст. 9 ПКУ):

1)   податок на прибуток підприємств;

2)   податок на доходи фізичних осіб;

3)   податок на додану вартість;

4)   акцизний податок;

5)   збір за першу реєстрацію транспортного засобу;

6)   екологічний податок;

7)   рентна плата за транспортування нафти й нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного _азу та аміаку територією України;

8)  рентна плата за нафту, природний газ і газо­вий конденсат, що видобуваються в Україні;

9)  плата за користування надрами;

10)  плата за землю;

11)  збір за користування радіочастотним ресурсом України;

12)  збір за спеціальне використання води;

13)  збір за спеціальне використання лісових ресурсів;

14)  фіксований сільськогосподарський податок;

15)  збір на розвиток виноградарства, садівництва й хмелярства;

16)  мито;

17)  збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;

18)  збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

2. Місцеві податки та збори (ст. 10 ПКУ):

2.1.    Місцеві податки:

1)   податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, вводиться з 01.01.12 р.;

2)   єдиний податок.

2.2.    Місцеві збори:

1)   збір за провадження деяких видів підпри­ємницької діяльності;

2)   збір за місця для паркування транспорт­них засобів;

3)   туристичний збір.

В Податковому кодексі передбачене зниження ставок основних податків. Зокрема, ставка податку на прибуток, яка становить сьогодні 25%, буде знижена в 2011 році до 23%, в 2012 році - до 21%, в 2013 році - до 19% і з 2014 року - до 16%. Крім того, податок на додану вартість з 2014 року також буде зменшено до 17% з нинішніх 20%.

У частині оподаткування доходів фізичних нинішня єдина ставка 15% перетворена в малопрогресивну шкалу за рахунок додаткової ставки 17% для доходів, що перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року

На платників ПДВ чекає близьке знайомство з Єдиним реєстром податкових накладних.

Щорічний податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів замінить збір за першу реєстрацію транспортного засобу. Обов'язок вносити до бюджету екологічний податок за викиди пересувними джерелам (екс-збір за забруднення навколишнього природного середовища) покладуть на плечі агентів - оптових та роздрібних продавців палива.

Спрощена система оподаткування залишилася у теперішньому вигляді (варіант розділу про спрощену систему у проекті кодексу, який викликав чимало обурень зі сторони малого бізнесу, за пропозицією Президента було виключено з Податкового кодексу). 

Про всі ці нововведення та правила їх застосування  платникам податків розповідали керівники відділів: адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) Олена Ткачук, адміністрування податку на додану вартість Оксана Малець, адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків і зборів управління оподаткування юридичних осіб ДПА у Житомирській області Геннадій Вручинський  оподаткування фізичних осіб Сергій Наумов, податкового контролю юридичних осіб Ірина Литвиненко, інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування Ольга Беженар, погашення прострочених податкових зобов’язань В’ячеслав Вінський, завідувач сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Надія Шевченко.


Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі