Практично щодня до міськрайвідділів міліції області звертаються громадяни, повідомляючи про викрадення зловмисниками їх речей. Найчастіше – мобільних засобів зв’язку. Крадені телефони досі не вийшли з моди. Та й викрасти «мобілку» - не так вже й важко, адже самі громадяни дещо нехтують правилами елементарної обережності. Особливо у розпал свят, коли на вулицях районних центрів та й у самому Житомирі влаштовується святковий «розгуляй».
За словами заступника відділу управління карного розшуку УМВС України в Житомирській області підполковника міліції Олександра Дробиша, за два тижні нового року на території Житомирської області зареєстровано понад 30 злочинів, пов’язаних з викраденням мобільних телефонів. Серед них 17 грабежів, 12 квартирних крадіжок та навіть факт шахрайства. Практично половину з цих злочинів вже вдалося розкрити.
Частіше за все „зоряним” для зловмисників є вечірній час, приблизно з 17 до 22 години, але не рідко залишитись без мобільного можна і серед білого дня. Найчастіше зловмисниками виявляються неповнолітні особи, які вже до цього мали проблеми із законом, а також ті громадяни, яким дозволяє совість поцупити чуже. На жаль, останніх у нашому суспільстві вистачає.
Наразі злочини, пов’язані із заволодінням мобільними засобами зв’язку, втратили будь-який сенс, адже правоохоронці забезпечені усім необхідним оснащенням для того, щоб виявити і повернути викрадену „мобілку” власнику, а також затримати зловмисника, який спокусився на чужу річ.
Для того, щоб уберегтися від «мобільних зловмисників», правоохоронці радять ні за яких обставин не забувати елементарних правил:
Будьте уважними у громадському транспорті, на базарах, в магазинах тощо; Не носіть телефони на модних шнурках, і не кладіть у зовнішні кишені.
По можливості не економте на чохлах для мобільних телефонів, не купуйте найдешевші. Переконайтесь, що защіпки в них достатньо міцні. Не давайте на вулиці незнайомим людям дзвонити зі свого мобільного.
Запам’ятайте або запишіть усі дані свого телефону, у першу чергу, реєстраційний (IMEI) та безпосередній номери.
Якщо ж неприємність все-таки сталась, обов’язково зверніться до міліції. Пам’ятайте, чим швидше ви це зробите, тим більше шансів у правоохоронців знайти злочинця і повернути вам мобільний телефон.
Ольга НОМЕРЧУК (прес-служба УМВС України в Житомирської області)