4 червня 2020, 11:13 Житомир: °C
Наталія Сітченко
Журналіст

Великі переваги об'єднання. Перші досягнення Олевської ОТГ


     Школу в Олевському краї шанують по-особливому. Тому, що доля дарувала освітянській ниві району когорту педагогів-сподвижників, які віддавали своє серце і життя дітям. Іменем одного з них - Заслуженого вчителя України, почесного громадянина Олевська Г.М.Ступіна, названо міську гімназію, де він був першим директором, і яка відома своїми педагогічними традиціями і учнівськими досягненнями (входить до 10 найкращих в області за результатми ЗНО). От тільки матеріальні умови гімназії, яка цього року відзначатиме 95-річний ювілей, не витримували двобою з часом. Не один рік через  це потерпали діти, занепокоєні були батьки і вчителі. Будівництво лише одного нового корпусу тривало рекордних одинадцять років і стало багаторічною обіцянкою посадовців різних часів, що не могло позитивно позначитися на умовах перебування дітей у школі. І навіть після введення нового корпусу в дію, молодші школярі продовжували навчатися в орендованому приміщенні з умовами, далекими від задовільних. Сьогодні ситуація докорінно і швидко міняється. На разі ведуться повномасштабні роботи з капітального ремонту найбільшого і найстарішого навчального закладу району. Замінюється азбестоцементна покрівля на покриття із профнастилу, утеплюється горищний поверх і облаштовуються підвал, ганки і козирки, вентшахти і венткамери, замінюються вікна і підлога, водостічна система, здійснюються роботи з утеплення зовнішніх стін тощо. “Для нас було справою честі відновити будівлю знаменитої гімназії, яку не милував час і де, попри все, продовжує жити мудре слово Вчителя.” - каже колишный випускник гімназії, заступник Олевського міського голови Олександр Ніколайчук.

   На реалізацію масштабного проекту реконструкції Олевської гімназії, який було включено до переліку обласних проектів які фінансуються з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), було виділено понад 6,9 мільйони гривень, серед яких 3,142 мільйони - з державного бюджету, а решту коштів – 3,825 мільйони гривень, виділено з міського бюджету. Таке співфінансування дало можливість вирішити болючу проблему, яка не вирішувалась роками.
   Представлених Олевської ОТГ пояснює, що в липні  нинішнього року, комісія Міністерства регіонального розвитку України погодила 23 об’єкти для отримання відповідної державної субвенції яка спрямована на розвиток новостворених об’єднаних громад.


     На реалізацію усіх проектів реконструкції і будівництва об’єктів соціальної сфери та інфраструктури Олевської об’єднаної громади було виділено 28 мільйонів грн. І це дало можливість значно збільшити обсяг робіт по будівництву і реконструкції закладів дошкільної освіти, що в районі вважають одним із пріоритетних своїх завдань, будівництву доріг, облаштуванню вуличного освітлення тощо. Наразі здійснюються роботи з термосанації, перекриття даху у найстарішому в районі Центрі розвитку дитини “Зірочка”, де вперше за багато років проводиться такий великий обсяг ремонтних робіт; окрім того для поліпшення виховної роботи до штату закладу введено посади хореографа, викладача англійської мови, фізичної культури, логопеда тощо. Не сподівалися на потужну матеріальну підтримку і у маленькому садочку “Малятко”, де персонал і батьки не можуть приховати задоволення: побут дітей у цьому чарівному дитячому містечку буде значно поліпшено. Тут укріплено фундамент, проведено укріплення і утеплення стін, які вже готують до декоративно-оздоблюваних робіт. Міською радою вже оголошео тендер на капітальний ремонт вуиць .Володимирської (8 млн.грн.) та Свято-Миколаївської (5,6 млн.грн.), реконструкцію Центрів розвитку дитини “Золотий колючик” ти “Струмочок”, будівництва водопровідних та каналізаційних мереж на чотирьох вулицях. Всі ці об’єкти також будуть реалізовуватись за державні кошти, виділені на формування інфраструктури ОТГ,
     Олевську об’єднану тереторіальну громаду було утворено наприкінці червня минулого року. І вона стала найбільшою за площею і однією за найчисленніших в Україні, об’єднавши 54 з 60 населених пунктів району. Бо у жителів цього північного району області було розуміння, що самостійно і повноцінно хазяйнувати на своїй дивовижній землі можна лише об’єднавшись у потужну громаду - в умовах, коли держава передає більше прав і ресурсів на той рівень, де саме проблеми виникають, і де самі люди знають, як і коли їх у найкращий спосіб вирішити. Чи зможе окреме село з обмеженими ресурсами та територією забезпечити повноцінний його розвиток, щоб вистачило і на школу, і на дорогу — це питання виявлялося для олевчан риторичним. До того ж, люди розуміли: не треба буде утримувати, нехай і невеличкий, апарат адміністрацій у маленьких сільських радах. А це також неабияка фінансова економія. Сьогодні на одного службовця Олевської ОТГ приходиься 258 жителів, а це один з найкращих показників в області. Олевська громада входить в першу десятку тих, де найменші видатки на утримання службовців ОТГ. Тож і відповідальність на керівництво лягає більша. І це добре розуміють в керівництві Олевської об’єднаної громади, здійснюючи державну політику децентралізації. Усі проекти розвитку інфраструктури району, подані у Мінрегіон для затвердження і отримання відповідної державної субвенції+, їх пріоритетність і першочерговість обговорювались публічно, а також на постійних комісіях міської ради, хід реалізації кожного з проектів, керівництво ради, міський голова Олег Омельчук контролюють безпосередньо, не покладаючись ні на кого іншого.
    Сьогоднішнє життя олевської громади визначають динамізм, професійний інтерес до сучасних суспільних практик і справжній патріотизм. І відстань між ідеєю і її втіленням, здається, тут зовсім невелика. Співпраця з сучасними інституціями, зокрема з Житомирським регіональним відділенням Асоціації міст України, дозволяє впевненіше крокувати шляхом сучасних реформ. Олевська ОТГ впевнено інтегрується у сучасний економічний і суспільний простір і водночас плекає усі проекти, пов’язані з відновленням історичної пам’яті, залучаючи до археологічних, архівних робіт фахівців різного рівня. Прадавня і сучасна історія краю не може не надихати. Вона завжди народжувала переможців.