7 червня 2020, 13:22 Житомир: °C
Давиденко Роман
Заступник керівника Житомирської міської організації Політичної Партії УДАР" Віталія Кличка. Політик, журналіст, професор права

Перемога гарантована чи Європа бореться за Україну?


Враховуючи статистику  переможців пісенного конкурсу Євробачення  з 2004р. та євроентеграційні  процеси по відношенню до України, не зовсім вдалого виступу в Баку Гайтани, та ще великої кількості факторів, перемога української співачки Злати Огневич у фіналі конкурсу Євробачення-2013 у Стокгольмі ,Швеція-гарантована,  з чим і поздоровляю. Але не це головне.

Всім відомо, що в 2004р. у Стамбулі, Туречина тріумфально перемогла  українська співачка Руслана, проте друге місце отримала Сербія і Чорногорія, які з 2007 року співають окремо. З  боку Європи, це був певний меседж, щодо України та країн Балканського півострову, які до речі не є членами Евросоюзу. Зауважу, що Чорногорія у 16 грудня 2008 подала заявку на членство в Євросоюз, а Сербія є спостерігачем,  отримавши 1 березня  2012 року , кандидатство щодо вступу в Євросоюз. Отже бачимо, що Європа не спішить приймати в свої обійми переможців, а лише сигналізує,  політично впливаючи на процеси. Звернемося  до статистики.  2007р., Гельсінки, Фінляндія: Сербія перше місце, Україна друге. 2008р., Белград, Сербія:  Росія перше місце, Україна друге. Все говорить само за себе, нас чекають у Європі, але для цього потрібно більше, ніж гарно співати.