7 червня 2020, 12:22 Житомир: °C
Давиденко Роман
Заступник керівника Житомирської міської організації Політичної Партії УДАР" Віталія Кличка. Політик, журналіст, професор права

Чи може, ви згадаєте про честь?

Уважно переглядаю повідомлення та інформаційну стрічку про те, що відбувається зараз в українській міліції і з українською міліцією.  Cтежу за  подіями,  більш того,  приймаю активну участь в обговоренні проблем і висвітлюю деякі факти, перебуваючи особисто в центрі подій і не сумно мені стає, від побаченого і почутого.  Скажу вам так – все, що відбувається наразі, є стихійною, ситуативною та ніким не спланованою реакцією людей на всі ці подразники, що підкидує влада. Дістали людей вкрай! Громадяни підперті до стінки як "котята", які здачі дати не можуть, і їм  залишається інстинктивно шипіти і демонструвати свою вдавану злість. А ті, хто підпер, знущаючись штрикають палицями, і тільки і думають, як цих кошенят, що роздратували своїм нявчанням, чужими руками втопити, щоб воно не шипіли, не заважали жити і не дратували тонку душевну організацію "хазяїв життя". 

Розумію, що той шлях, який обрало керівництво силових структур веде,  по-перше, до дискредитації інституту силових структур, по-друге, до руйнування фундаменту правоохороних органів, по-третє, до тотальної зневіри до міліції, і, як наслідок, до самознищення.
Ніколи не виконував замовлень на "джинсу" та ніколи не писав, коли немає власних остаточних, можна сказати, принципових, переконань в тому, що пишу і думаю,  але тут вже наболіло. І я буду себе не поважати, якщо обійду це питання мовчазною байдужістю.
Хто йде в міліцію? Не хочу ображати тих, хто йшов туди свідомо, з метою служити та захищати. Можливо і є міліціонери, які оберігають,  і захищають українців, але життя доводить зовсім інше. В мене особисто ніколи не було бажання потрапити до органів внутрішніх справ. І скажу чому. Робота робить з тебе того, хто ти є насправді. Бруд, рецидівісти, наркоманія, проституція - це все, з чим постійно зіткаються рядові міліціянти. Але, це породження системи, і своїми діями і бездіяльністю, скажу більше: не завжди законними діями, самі правоохоронні органи цій злочинності і  цьому ганебному явищу і сприяють, "кришуючи" всі заборонені види діяльності: гральний, наркотичний бізнес, проституцію, гвалтуючи і вбиваючи людей, закриваючи справи за певну винагороду тощо. Пишу ці рядки, а в самого комок в горлі і люта ненавість до нелюдей, які назвали себе захисниками честі, людей і моралі. Побути їм на місці, закатованих, та їхніх родичів, які думають як жити далі, чи жити взагалі. Нелюдей, які мали , та мають все, кабінети, службові автомобілі,  форму з погонами, яку дала держава-за наш рахунок, гроші-за наш рахунок, посади, спецзасоби, "ксіву", зброю, владу, пільги – все, про що може  мріяти будь-хто. І шо ми за це отримали? А отримали, того сина, якого мати народила, а він ії б’є і знущається. Спитайте про це у водіїв, коли вони прокидаються і бачать під вікнами розбиті вікна машин, перетрушені вщент, чи ще гірше спалені. Чи багато у вас прикладів пошуку злочинців та відшкодування шкоди і повернення майна? Годі й казати про тяжкі злочини, які, як правило, скоюються в стані сп'яніння та на побутовому підгрунті. Пропаганда алкоголю - це жах нашої країни. Коли ви бачили останній раз свого дільничого інспектора, звісно, якщо, ви не «лоточник» чи власник кіоска і він до вас не прийшов за "подякою"? Де профілактика злочинності, яка останнім часом переплюнула лихі 90-ті? Врадіївська трагедія зі зґвалтуванням  міліціонерами жінки викрила всі хвороби правоохоронної системи, її спотворену роками суть.

Нещодавно я розмовляв з полковником з главку, так він на мене дивився як на комаху, та говорив зі мною крізь зуби, розуміючи, що відповідає на незручні питання. І це, майже з колегою! Годі казати про селян і тих, хто не має юридичної освіти та впевненості дати опір незаконним діям правоохоронців. Як простій людині захиститися від цього свавілля? Куди звертатися? Що робити? Добре, коли правоохоронець є ввічливим і обізнаним в законах країни, в якій живе і працює… А якщо він хуліган або бандит, що прийшов у міліцію здирати гроші і тренуватися на побиттях і катуваннях?! Тут нічого не допоможе. Інформаційні  відео-роліки в інтернет-мережах роз'яснюють, як діяти, якшо на тебе йде спецпідрозділ, як захищатись. І це тільки початок. Залишилось дочекатись на хвилю сюжетів, як захиститися від міліцейського, прокурорського чи суддівського свавілля. Негативні та цинічні зміни в правоохоронній системі за останні три роки призвели до того, що у «правоохоронців» лишилася єдина функція — обслуговувати інтереси владної верхівки. Захищати тих, хто має владу і гроші. Відтак, міліція та прокуратура працюють не за законом, а за замовленнями згори. Звідси і безкарність.

Я не заздрю рядовим  працівникам міліції, іхнє життя не солодке і не має запаху дорогих парфумів. Як правило, вони йдуть в міліцію не від хорошого життя, і їм треба вирішувати свої проблеми і проблеми сім'ї. В той же час, існує дуже  велика проблема міліціонера — де "віджати" кошти, щоб віддати керівництву і тебе оцінюють як в ломбарді,  і про це треба говорити! Бо плани доводять не тільки по розкриттю злочинів, але і по наповненню "бюджету". Якого, здогадайтесь самі. І не дивуйтесь здирництву, насильству, і тому що навішують злочини  на невинуватих.
Хочу застережити тих, хто випадково, працює в цій ганебній та спотвореній правоохоронній системі – час визначатись! Або людяність і мораль увізьмуть верх і Ви свідомо зсередини змінете цю ганебну систему, чи вийдете за її межі, або суспільству доведеться вдатися до хірургічного втручання, та позбавитися як ракової пухлини, з хворого, але не безнадійного організму під назвою «Україна».