20 March 2023, 21:33 Житомир: °C
Сидір Кізін
Сидір Кізін. Адвокат, правозахісник. Голова Житомирської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Свобода слова по-машковському

 Справа проти політолога та журналіста Володимира Піньковського набрала небачених для Житомира обертів.  Чи вірно вчинив губернатор Машковський? – питання, яке обговорюється найбільше політично-громадськими колами. То ж чи вірно?

Що стояло в основі Революції гідності, яку губернатор, як відомо, пропустив, відпочиваючи за кордоном? Свобода слова, свобода вибору, гідність людини.

Це ті речі, на які Янукович і КО посягнули.

 Чим заплатив екс-президент за це – відомо всім.

Через рік після Майдану, що відбувається у Житомирі? Один із відомих громадських активістів Володимир Піньковський говорить про корупцію під час призначень голів РДА. Наскільки його слова є достовірними, звичайно питання. І можливо через тиждень, як це прийнято, всі про це забули. А відповідні органи б розібрались. Але не тут то було. Проти пана Володимира починається просто  політичні репресії.

СБУ, МВС, погрози кримінальним переслідуванням. Звинувачення у наклепі інтернет-видання Житомир.інфо. В Житомирі навіть «регіонали» таким не страждали. Адже всім відомо що судитись з журналістами – поганий тон.

Звичайно, пан Піньковський неодноразово критикував нашу політичну силу, виставляв, іноді, досить неоднозначні, сумнівні оцінки нашої діяльності. Але стояти осторонь ми не можемо. Коли, шельмують журналістів, намагаються залякати громадськість – це відкидає нас в радянські часи.

Не зважаючи на негативне ставлення до Свободи, ми виявляємо підтримку журналісту та політологу Володимиру Піньковському та засуджуємо не правові та неадекватні методи Сергія Машковського.

Ми, свободівці, вважаємо, що він має відкликати заяви і публічно вибачитись перед громадою та журналістом.

А з приводу піднятих паном Володимиром питань – повинні розібратись правоохоронні органи. Слід перевірити наведену ним інформацію, а не цькувати автора.