21 жовтня 2020, 10:32 Житомир: °C
Юрій Огірчук
Політолог, начальник організаційного відділу апарату Житомирської РДА

Триває робота із встановлення на вулицях та в інших публічних місцях населених пунктів Житомирського району телевізійних систем відеоспостереження

З метою профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю Житомирський РВП Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області постійно наголошує на необхідності встановлення технічних засобів для контролю за станом охорони громадського порядку на вулицях та в громадських місцях на території населених пунктів Житомирського району.

В результаті цього на території району вже встановлено та функціонує 155 засобів відеоспостереження. З них у громадських місцях встановлено 18 засобів відеоспостереження, в торгівельних закладах 25 засобів відеоспостереження, на АЗС 47 засобів відеоспостереження, в розважальних закладах 24 засобів відеоспостереження та 41 засобів відеоспостереження в інших місцях.

Дані засоби дають змогу ідентифікувати особу злочинця, розкривати кримінальні правопорушення по гарячих слідах, а в результаті розкриття вказане відео буде беззаперечним доказом у кримінальному провадженні, а також виступить попереджувальним засобом в профілактиці скоєння кримінального, адміністративного або іншого правопорушення.

За даними управління фінансів райдержадміністрації, на виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Житомирському районі на 2016-2020 рр. у 2018 році з районного бюджету було виділено загалом 384,256 тис. грн. З них 355,456 тис. грн. виділено сільським бюджетам саме на встановлення систем відеоспостереження на території сільських рад (80 тис. грн. – Вертокиївська сільська рада, 40 тис. грн. – Високопічська сільська рада, 160 тис. грн. – Руднє-Городищенська сільська рада, 75,456 тис. грн. – Троянівська сільська рада).

Також упродовж І півріччя 2018 року 5 систем відеоспостереження встановлено в центрі с. Садки, 8 камер на вул. Михайла Грушевського в с. Глибочиця, на території Глибочицької сільської ради – 7 відеокамер на АЗС WOG, 26 відеокамер на АЗС Сокар, 6 відеокамер у ПП Бучинський, 1 камера у ПП Коржовський та 1 камера на магазині «Простоїжа». Окрім цього по одній системі вже встановлено на адмінприміщені Вертокиївської сільської ради, у Вертокиївському ДНЗ «Малятко», у сільському клубі та у туристичному комплексі «Рибачок». У Високій Печі встановлені відеокамери на продуктових магазинах ПП Тарасов, у Василівці – на приміщені сільської ради, будинку культури, на в’їзді та виїзді з села.

Робота у цьому напрямку триває.