24 вересня 2021, 18:06 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

“Свято” скінчилося
Почну із простих запитань: чи знаєте ви який депутат-”мажоритарник” переміг на вашому окрузі? Чи знаєте що він обіцяв (зробив) у передвиборчий період? Чи знаєте його в обличчя, чи маєте його контакти?

Я не хочу почути від вас відповіді. Будьте чесні самі з собою. Звісно, якщо хочете жити по-людськи. Адже всі маємо усвідомити - “свято” (ну, тобто вибори, під час яких щедро роздаються “подарунки”-обіцянки, приділяється море уваги) завершилося. Отож, треба закачувати рукави і братися до роботи. Тобто писати звернення і заяви, ходити на прийоми, телефонувати, добиватися, пропонувати, контролювати... За потреби навіть мітингувати, пікетувати та страйкувати.

Якщо кожен не буде пасивно сидіти “дуплякою, склавши лапи” і при цьому думати, що “вони ж мають зробити, бо я їх обрав”, нинішній склад місцевої ради Житомира не перетвориться на тих … (тут у кожного власний “епітет”) обранців попередніх скликань. Отож, щоб різні дурні думки не лізли у світлі голови наших депутатів треба кожному городянину завантажити їх роботою.

Хочу розповісти вам про сайт fixmystreet.com Про нього я почув на одному з тренінгів від якогось закордонного лектора. За допомогою цього сервісу британці повідомляють владцям про проблеми, які виникли на їхній вулиці, щоб вони їх вирішили. Наприклад, фотографують графіті, намальоване кимось на стіні, чи пошкоджену трубу та ін., і розміщують на сайті. Тут же відбувається контроль за виконанням соціального запиту.

Із часом сайт став настільки популярним і авторитетним, що чиновники і депутати змушені просто з ним рахуватися. Інакше можуть не претендувати на голоси під час чергових виборів або на довіру.