24 вересня 2021, 17:46 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

"Менше свят, старий" (лист Діду Морозу)
Привіт Старий Морозе!
Мені вже “під тридцятку” тому я давно в тебе не вірю. Однак, кажуть, що треба використовувати будь-яку можливість. А ще говорять, що думки мають здатність матеріалізовуватися. Отож, я таки вирішив написати тобі листа (чого ніколи не робив навіть у дитинстві).

Старий, хочу тебе просити зробити так, щоб мені на очі не потрапляли сайти із світлинами того, як у світі готуються до новорічних свят. Я не хочу більше бачити, як вони гарно прикрашають свої будинки, подвір’я, торгові центри, які ставлять ялинки, як креативлять аби прославитися, які паради, концерти, благодійні вечірки, розпродажі та інші заходи влаштовують напередодні зимових свят. Адже я дивлюся на все і співставляю з нашою дійсністю...

Будь добрий, зроби так, щоб чиновники перестали думати, що встановлення головної ялинки це достатньо для зустрічі Нового року. Щоб підприємці прикрашали не лише свої магазини (подекуди ще декілька довколишніх дерев), а всі разом намагалися створити святкову атмостферу в усьому місті. Бо до кінця нульових залишаються лічені дні, а відчуття свята зовсім немає. Звідки ж йому взятися, якщо все “сіренько і депресивненько”?

Дядьку білобородий, багато хочу у тебе просити, але розумію, що ліміт обмежений. Тому до глобального. Зроби так, щоб в Україні дійсно стало краще жити: щоб була гідна робота, ми достатньо заробляли, могли дозволити собі поїхати на різдвяні свята побачити світ. Щоб ми нарешті стали справжніми українцями. Думаю, в тебе це буде швидше, ніж у нової влади.

А ще зроби, щоб ми всі припинили без толку витрачати шалену суму грошей на одну ніч у році, мучитися питанням про купу подарунків, які чекає навіть троюрідна тітка двоюрідного дідуся, бо інакше образиться і не розмовлятиме весь рік. А краще привчи нас святкувати справжні свята - Різдво та Пасху (бажано у родинному колі). Хоча своє “професійне свято” теж можеш залишити. Адже все краще дітям - хай вони хоч у щось вірять і чекатимуть солодощів від Святого Миколая.

написано для рівненської газети ОГО