24 вересня 2021, 19:16 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

Показовий вибух [+ФОТО]
Знаєте, коли у Фейсбуці в одного з «френдів» побачив опитування «У якій країні ви би хотіли жити?» перші два з чотирьох варіантів «Білорусь, Росія, Україна і Грузія» я відкинув одразу. Думав на останніми двома – в Україні вже живу, а от у Грузії ніколи не був. Але відчуваю, що країна цікава.

До країн-сусідів мене не тягне, оскільки там діють авторитарні режими. А в Росії до всього бомби вибухають. Власне терактів не боюся, але ж рідні хвилюватимуться...

Початок цього тижня ознаменувався сумною подією у російському аеропорту «Домодедово». Вирішив написати про це зовсім не тому що від вибуху бомби смертника там загинула український драматург Анна Яблонська. Хоча звісно прикро – хай земля буде пухом.

Цей вибух засвідчив декілька речей. Насамперед, соціальні мережі – так звані нові медіа – вкотре засвідчили високу оперативність. Я навіть перші відео встиг в них подивився. Інформація там поширилася десь за 5 хвилин. Традиційним ЗМІ знадобилося набагато більше часу – радіо 30 хвилин, а телебаченню 1.5-2 години. До речі, у Єгипті в середу після початку антиурядових заворушень влада закрила доступ до Твіттера та Фейсбуку. Бояться – значить визнають силу соц.мереж.

Ще одна доволі показова річ: всесвітній пошуковик Гугл при запиті «Домодедово» першим результатом видавав купу телефонів «гарячих» ліній, а російський Яндекс – загальну інформацію про аеропорт.

Приємно здивувало, що в Інтернеті не огульно поширилася офіційна версія силовиків. Блогери почали аналізувати й припускати, що це міг бути «слід спецслужб».

Іще одна особливість інтернет-записів – певна байдужість до чергового теракту. Складається враження, що росіяни, принаймні жителі мегаполісів, випрацювали «імунітет». Наприклад, ми з колегою жваво обговорювали з цього приводу одну фотографію. На її передньому плані медики везуть каталку з пораненим, а позаду у кафешці чоловік п’є каву та читає газету. Колега дивувалася його спокою. Хоча, зрештою, чоловікові треба подяку виписати, що не панікував і не здіймав галасу.

«Вибухова» хвиля, до речі, дісталася і до України. Згодьтеся, що зовсім по-дурному виглядали показушні дії влади щодо нібито посилення безпеки в аеропорту «Бориспіль». І зовсім безглуздими виглядали припущення про те, що теракт у Росії вчинили... «тризубівці». Я от гадаю: скільки ж вони заплатили за такий добрий піар?

подивитися те саме "дискусійне" фото

написано для рівненської газети ОГО