24 вересня 2021, 17:38 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

Корупція в ефірі
Я не дивлюсь телевізор і не слухаю радіо. Однак час від часу інформація з радіоефіру до мене таки долітає. (Це особливість цього виду засобу масової інформації - від нього іноді важко сховатися). Наприклад, у перший день останнього календарного місяця зими в “маршрутці” почув про те, що медична довідка для техогляду більше не потрібна. Одразу подумав, що нарешті прикривають одну з  корупційних “лавочок”.

Щоправда останнього разу у мене обійшлося без “стимулювання” корупції у медичній сфері. Тоді довідку мені стала на п’ятдесят гривень дешевше. Однак довелося витратити три дні на поліклініку і невідомо скільки нервів. Добре тоді мав час і натхнення. Якщо немає однієї з цих складових, то хочеш-не хочеш, а доводиться живити корупцію...

До речі, це була друга моя думка стосовно корупції. Адеж в останній день другого календарного місяця зими звернув увагу на радіоповідомлення безпосередньо пов’язане із корупцією. По “брехунцю” кореспондент у Литві розповідав про те, що президент країни Даля Грибаускайте оголосила війну цьому ганебному і шкідливому явищу. (Якщо вірити експертам Литовського інституту вільного ринку, 27% економіки держави - у тіні). При чому жінка не тільки сказала, а й зробила: підготувала декілька законопроектів, що, на її переконання, мають подолати корупцію. Чи принаймні допомогти у боротьбі з нею.

Знаєте про що подумав? А що, наприклад, конкретного зробив Янукович для придушення корупції? В Україні всі політики майстри тільки говорити: треба боротися. Пам’ятаєте скільки цих ненаповнених реальними діями і кроками слів прозвучало за часів Ющенка, Кучми?..

Допоки порожні слова заповнюють державний ефір, корупція, не гаючи часу, все глибше пускає коріння і розквітає. Вона всюди - у медицині, освіті, культурі, владному апараті, міліції, армії, суді і т.д. і т.п. Чомусь переконаний: якщо її почати викорінювати, то держбюджет почне наповнюватися. Згадайте програму “Контрабанда - стоп!”, котру якось почала Тимошенко і яку вона успішно завалила. Реальний приклад як можна обійтись без непопулярного фіскального тиску.

Наразі нашим можновладцям треба усвідомити - порад, на кшталт “не давайте”, давно не достатньо. Треба щось реальне і дієве.

мини-блог: grebionkin.tumblr.com