24 вересня 2021, 19:16 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

Чиновницькі «бігморди» і стрічки-«одноденки»
Десь рiк тому мiй колега-пiарник дав менi двi невеликi стрiчки – жовту i блакитну. Сказав, що разом із деякими iншими полiтконсультантами почали iнiцiативу з об'єднання країни, зародження нацiї, символом якої й обрали цi стрiчки. Цiкаво, що це робилося не пiд якось полiтика чи партiю – так, пiарники не все роблять за грошi чи на замовлення, як дехто вважає.

Я тоді зав'язав стрічки на ручку наплічника і з того часу постійно ношу, міняю лише сумки. За кордон літав із ними й у вишиванцi... Однак у цей День незалежності знiму їх. Навмисно. Вирiшив так, коли побачив «тіпа ініціатіву» президента. Якому намагаються нахлобучити імідж проукраїнського. І тому, що не хочу брати участі у цьому цирку псевдопатріотів.

До всього, я вже бачив як це вульгарно виглядає: стрічки бантиком пришпилюють до грудей на комуністичний манер або як георгіївську. До речі, днями бачив іще одну жахливу картину – парад громад Київщини у Броварах. Усе було у кращих традиціях «совка» – не спромоглися за 20 років виховати своїх українських режисерів масових дійств. Про сучасність свідчили купи пляшок і сміття на площі по завершенню концерту. (А грошей скільки «вбухали» в це діло!)

Іще цього року мене вразила кількість вітаючих зі святом «бігморд». При чому однотипних. Кожна прес-служба вважала за потрібне «засвітити шефа». У Житомирі дійшло до маразму – у козирному місці на площі Соборній розмістилися «погруддя» місцевого керівництва плюс Янукович на чолі. Дякую, «поржав» (і думаю не я один). Уявляю, скільки нервів втратив менеджер-рекламник, що відповідав за розміщення «фейсів»: і ранжирувати «по-понятіям», і нікого не образити, і ляпів не наробити...

Між іншим, Віктору Федоровичу могли порадіти кращий варіант «повипендрюватися». Наприклад, увійти в історію президентом, котрий нарешті пролобіював ухвалення великого гербу України: вже 20 років незалежні, а всіх символів, що визначають державність, досі не маємо. Соромно. Або ж ініціювати повернення Україні історичного прапору – жовто-блакитного, а не блакитно-жовтого прапору держави гетьмана Скоропадського, яка проіснувала лише рік... (До слова: сьогодні, 23 серпня, якраз День прапору).

Хоча, розумію, що це все занадто складно і проблемно – навіщо зайвий політичний «геморой», значно ж простіше закликати зав'язати стрічки.

те саме ржачне фото знайдете за цим посиланням :)