24 вересня 2021, 17:33 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

"Cуровиє" житомирські інтернет-бізнесмени
До мене час-від-часу звертаються друзі, знайомі, колеги як до експерта у медійному (й не тільки) просторі Житомира. Днями просили проаналізувати на якому з декількох сайтів буде ефективно розмістити інформацію.

Для оцінки одного з них мені не вистачало певних цифр - статистика лічильника мало мені сказала. Телефоную. кажу дайте більше цифр, надішліть дані, які вільно надаєте клієнтам (ресурси, які хочуть продавати, навіть одразу на своїй площадці у відповідному розділі якщо подають не текстом, то розміщують посилання на .pdf або .pptx з цими цифрами).

Тобто мій меседж - поділіться  тим, що можете показати, доступ у ваш акаунт Google analytics мені не потрібен, але дайте інфо, яка допоможе мені ухвалити рішення на вашу користь. Тобто продайте мені (більше того, зауважу, що я сам прийшов, на залучення мене, як клієнта, не витрачено ані копійки - бери дотискай :)

І тут почалося: а хто ви? а навіщо вам? Пояснив, мотивував фразою: "Ну, ви ж хочете продажів?". Пообіцяли, сиджу чекаю на email. Спливають домовлені 15 хвилин, телефоную нагадую про обіцянку, менеджер не може точно сказати коли надішле потрібні цифри, беру ініціативу в свої руки пропоную компроміс (це, до речі, мав зробити продавець): згоджуюсь чекати ще півгодини (хоча уже цейтнот).

За 8 хвилин мені телефонує керівник цього інет-ресурсу й висаджує мозок запитанням: а навіщо вам наші цифри, ви часом не працюєте на нашого конкурента, бо у вас там є блог?.. 

Тидищ! На секунду мене заклинило - "яким боком мій блог має стосунок до продажу мені послуги?" Не думав, що два блоги-авторські колонки у Житомирі, дві подібних площадки у Рівному, ще одна схожа у Києві (іще декілька персональних на різних блог-платформах + до десятка акаунтів у соц.мережах, які теж можна якоюсь мірою вважати блогами) "заважатимуть" мені купити.

"Ну, ви зрозумійте нас..." Не зрозумів - бо я клієнт. Не хочете заробити - нафіг.

Хвилинка промінів добра і конструктиву:

1. адреси сайтів не називаю, щоб не давати приводу маніпулювати проти себе, а також псувати "героям" ділову репутацію - даю шанс виправитися. Якщо вже комусь надто кортить - напишіть мені у http://facebook.com/vgrebionkin усе чесно розповім.

2. поставте себе (або когось із друзів/знайомих) на місце клієнта й програйте різні ситуації - визначте слабкі місця вашої кампанії.

3. візьміть за правило спілкуватися із постійними покупцями, задля виявлення моментів, які можна було б покращити.

4. якщо хочете успішно продавати, змініть ставлення до клієнтів, будьте ініціативні, зацікавлені допомогти клієнту вирішити його проблему, будьте із ним чесними і відвертими - це працює; почитайте про client service, навчіться самі й навчіть його принципам своїх менеджерів/консультантів/продавців. 

5. побувайте на відповідних тренінгах - час і гроші точно обернуться зиском. (До речі, є купа вебінарів; навіть консультанти, які допоможуть обрати тренінг з точки зору витрати/ефективність)

6. раджу прочитати книгу Романа Петрова "Белые продажи" - вона свіжа, цьогорічна, цікавий підхід - розвертає уявлення на 180, легко читається; я її вільно скачав на сторінці автора у Facebook.