24 вересня 2021, 19:00 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

Не мучте бідолаху в пеклі полігону!
"Не треба", - відповів я касирці супермаркет у, яка запитала про пакет. Через секунду довелося тричі повторити, бо вона пхала у менший пакет одного-єдиного банана. "Він [пакувальний пакет] безкоштовний", - її "залізний" аргумент. Та байдуже - у цьому випадку питання не у вартості.

Ви колись думали скільки "живе" пакет? Тобто скільки часу він виконує свою безпосередню функцію? У моєму випадку - аж три хвилини: від каси до смітника на виході з супермаркету. Далі цей бідолаха буде мучатися у "пеклі" полігону ТПВ ще якусь сотню років.

Не буду "многабукаф" про шкідливість поліетилену і небезпеку для довколишнього середовища й вашого організму. Знайдете, прочитаєте/подивитеся. Потім. Якщо захочете.

Пропоную конструктив.

Насаперед, почати із себе (бо ж ми європейці). Беріть пакувальний пакет тільки тоді, коли він вам дійсно потрібен. В один пакувальний пакет можна покласти декілька товарів. Не соромтеся відмовлятися від додаткового пакування на касі - виймайте придбані товари й залишайте пакет касирці. Одним менше. Якщо наступний покупець теж свідомий, то природі вже вдвічі приємніше.

Говоріть із друзями, родичами, колегами - "навертайте" їх на правильний шлях. 

Звертайтеся до адміністрації супермаркету через Книгу скарг і пропозицій - порадьте їм закуповувати паперові пакети (полієтиленові, котрі швидко розкладаються). Це треба робити регулярно й усім миром - тоді вони зачухаються. У цьому сила громадянського суспільства, у цьому секрет хорошого життя в європейських країнах.

Нагадайте місцевому депутату (і мажоритарникам, і списочникам) про їхнє зобов'язання перед вами, як виборцем. І не важливо голосували ви за нього чи ні - його громада таки підтримала, тож він має відробляти кредит довіри. Прийдіть до нього на прийом, напишіть листа, зверніться через ЗМІ - нехай внесе на сесію й пролобіює прийняття питання, яке зобов'яже усіх торговців міста використовувати паперові пакети.

Те, що такий варіант можливий, переконався з цієї новини http://www.pravda.com.ua/news/2013/11/4/7001384/ (не оцінюйте подію - зазирніть глибше).

Ой, скільки галасу буде-е-е... Перші уникатимуть цього питання (бо "де ж тут бабло" і для іміджу "такоє" - хоча як на це подивитися), другі казатимуть, що це тільки призведе до здорожчання товарів, що немає стількох виробників пакетів, що... і далі за текстом.

Згадайте який суслікосрач був, коли почала діяти заборона куріння у HoReCa - шок пережили, апокаліпсис не настав, усе владналося, є профіт... Треба тиснути.

Між іншим про міського голову, секретаря ради, начальників профільних управлінь, керівників комунальних підприємств (типу ЖЕКів), губернатора, депутатів й чиновників інших рівнів теж не варто забувати.

Легко не буде. Треба діяти спільно, методично й регулярно. Ми - і тільки ми - ковалі свого кращого життя. P.S. Демальянс домігся таки відміни поборів при виготовленні закордонного паспорту.