24 вересня 2021, 17:51 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

Сашко Музичко - ані білий, ані чорний
Сьогодні півночі провів у кафе "Три карасі". Це неподалік Рівного біля с.Бармаки. Тут справді смачно смажать карасів - час від часу ми з друзями приїжджаємо їх їсти.

Цієї ночі було не до їжі. Тут вбили Сашка "Білого" Музичка. Читаю впродовж дня повідомлення від ментів і хрєнєю - картинка, яку бачив на власні очі, ажніяк не співпадає із мєнтівською замальовкою. Застрелився? Сам? У кайданках?

До Білого у мене неоднозначне ставлення. Розповіді про його витівки чув іще з 2008 року. У 2012 році перетнулися особисто - він був кандидатом у нардепи на окрузі, де я працював із іншим кандидатом. Тоді у студії телеканалу Рівне-1 Сашко пообіцяв колегам, і мені зокрема, зламати руки - із якогось дива він придумав собі, що ми його агітацію зриваємо зі стовбів.

Коли у Білого падала "планка", то краще під руку не потрапляти. Так було, наприклад, коли він прийшов на засідання Президії обласної ради і запропонував спробувати забрати його автомат. І пістолет. І два ножа. Усе це добро він вивалив на стіл. Відео зробило його "зіркою" не лише Інтернету і українських каналів, а й москальських. Тоді місцеві журналісти-телевізійники виявили солідарність і домовилися послати нахєр москалів і не давати їм відео, не знімати для них сюжетів.

Москалі, до речі, сьогодні будили всіх колег уранці (і мене теж - падлюки із РЕН-ТВ) й просили дати їм відео з місця вбивства. А хрєн їм - у краї, де почалася УПА, де повстанський дух не викурити, навіть за обіцяні великі гонорари, вони були послані нах.

Попри те, що Білий своїми діями "робив картинку" москалям і журналістам доводилося стримувати поширення його косяків, Сашко відзначився й іншим. На Рівненщині у найгарячіші революційні часи не було мародерства. Бо Музичко з'їздив прикладом свого автомата (між іншим, кажуть, що він у нього ще з Чечні) по пиці одного з місцевих бандитів... Хоча потім він із своїми бійцями знову накосячили в історії з грошима, які збирали для загиблих. А прокурор після пари стусанів таки почав швидше напрягатися по тій справі... Останній раз Білого бачив у суботу 22 березня на сходинках Народного дому, де Правий сектор зірвав рок-концерт... 

Я до чого веду. Сашко Білий не був ані білим, ані чорним. Ідеальних не буває. Він точно був патріотом - і свого краю, і своєї країни - яких пошукати треба. Таку смерть навіть ворогам не бажають. 

Мєнти - казли. Цю владу треба вже міняти.

PS За лінками у тексті мої світлини, що ілюструють написане.

PPS 26 березня у Рівному попрощалися із Музичком