29 травня 2020, 16:40 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Про необхідність люстрації та реформи державного управління

 «Житомирське болото» пережило  й цю революцію…

 

 

Можновладці Житомирщини – це особлива каста чиновників, які відзначаються консерватизмом, пристосуванством під будь-яку владу, безмірною корупцією, неймовірним рівнем окозамилювання. Тому я давно вже дав назву цій зграї службовців без совісті та честі – «житомирське болото». І зараз, оці пристосуванці, користуючись відсутністю реформ у державному управлінні і люстрації знахабнілих бюрократів, а також рішучої боротьби з корупцією, знову підіймають голову і всіляко намагаються пристосуватися під новий режим.

 Ось лише один з фактів -  Колективна скарга трудового колективу інспекції сільського господарства в Житомирській області, що днями потрапив до мене як головного редактора газети «Сільське життя», голови Житомирської громадської організації «Влада – народу!», голови Житомирського Люстраційного комітету.

Валерій Івановський

 

х х х х х х х х

 

 

Люстраційний комітет України

Соболеву Є.В.

 

Міністру аграрної політики

та продовольства України

Швайці І.О.

01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24

 

Департамент інжеінерно-технічного

забезпечення та сільськогосподарського

машинобудування Міністерства

аграрної політики та продовольства України

Гриньку П.В.

01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24

 

Українська асоціація аграрних інженерів

Кульгавому В.Ф.

01601, м.Київ, вул. Мечникова,16А

 

Голові Житомирської

обласної державної адміністрації

Кізіну С.В.

 

 

 

КОЛЕКТИВНА СКАРГА

на зловживання начальника інспекції сільського господарства в Житомирській області Сарно А.В., першого заступника Чайківського М.В., заступника начальника управління технічного нагляду

Руденка В.В.

 

 

Спеціалісти управління технічного нагляду Інспекції сільського господарства в Житомирській області вкрай обурені протизаконною та ганебною поведінкою керівництва інспекції, неодноразовим порушенням

працівників інспекції.

Найбільше обурення, що стало останньою краплею в чашу терпіння службовців, викликала нарада 26.06.2014р. в м. Житомирі, після якої спеціалістам управління технічного нагляду надали для ознайомлення Попередження про скорочення та майбутнє звільнення.

Повністю були проігноровані попередньо погоджені пропозиції по формуванню штатного розпису від начальника управління Левицького В.О., який найкраще знає своїх спеціалістів, їх професійні та моральні якості, враховує рівень знань і вмінь, стаж роботи за фахом.

В результаті закулісних перемов заступника начальника управління, бувшого працівника МВС, Руденка В.В. з начальником інспекції Сарно А.В. скороченню підлягають інспектори, які є чесними, порядними і принциповими, які в своїй роботі дотримуються чинного законодавства і високих моральних якостей, які відкрито не погоджуються з протиправними діями керівництва та мають власну гідність, через що є «неугодними». Це інженери з великої букви, яких поважають в районах тисячі керівників підприємств, організацій, установ і власників машин не за те, що вони інспектори, а за їх професіоналізм і моральні якості. Вони до сьогоднішнього дня вважають, що єдиною незакорумпованою структурою, до проведення так званих реформ, яка протягом 56 років відстоювала завжди лише їхні інтереси, була інспекція Держтехнагляду. Тисячі власників машин по всій області готові підписатися під кожним нашим словом і ми горді тим!

Скорочуються інспектори або не витримали тиску з боку керівництва і вже звільнилися в районах, які найбільш насичені технікою. Новоград-Волинський - 2800 одиниць, Бердичівський -1400, Попільнянський -1350, Ружинський -1200, Ємільчинський - 1350, Романівський -1000, Радомишльський -1100, Лугинський -650. Не враховується і те, що при Держтехнагляді було прийнято допустиме навантаження на одного інспектора 600 одиниць техніки. Скорочуються і звільняються професіонали!!! На іх місце приймаються або бувші працівники органів МВС, або «спеціалісти», які тільки нещодавно для себе з'ясували, що попереду їде трактор, а не плуг! Які не мають ні досвіду, ні стажу роботи в галузі, ні професійних навичок. Не можуть відрізнити косарку від комбайна, питають про об'єм двигуна в комбінованому агрегаті, який взагалі причепний і без двигуна. Яким же тоді чином вони можуть приймати іспити на отримання кваліфікації тракторист-машиніст в професійних навчальних закладах та навчальних комбінатах та очолювати комісії на видачу посвідчень тракториста, в яких на даний час є 15 категорій. Які питання вони можуть задати учням шкіл, щоб їх не розсмішити. Завдяки керівництву інспекції відбувається повна деградація однієї із самих професійних служб. Або як говорить Чайківський М.В. - такі люди не будуть працювати в нашій команді. В свою команду вони набирають працівників, які мовчки будуть виконувати їх протиправні вказівки.

Обласні чиновники таким чином створили хитру корупційну схему по відстороненню від роботи спеціалістів технічного нагляду, згідно якої працівник нібито і не скорочується, а йому пропонують перейти на вакансію інспектора земельного управління без ґрунтовних знань вкрай складних питань земельного кодексу, без відповідної освіти, професійної та фахової підготовки, навичок та стажу роботи в галузі. В грубій формі вивільняються місця для своїх бувших колег, звільнених з органів МВС, УДАІ, МРЕВ або пенсіонерів цих структур. В деяких районах так звані претенденти вже питають в спеціалістів технагляду, коли вони звільнять кабінети. Тобто їм вже заздалегідь запропоновані наші посади? Виходить, що державна інспекція сільського господарства була створена, як перевалочна база для пенсіонерів МВС, де можна спокійно отримувати пенсію, зарплату і впроваджувати свої протиправні схеми? Підтверджується це і тим, що в один з районів на вакантне місце управління технічного нагляду був переведений працівник земельної інспекції. Пропрацювавши рік і не маючи достатніх знань в технічній галузі інспектор не переходить назад на вакансію в земельний відділ, а залишається в технагляді, тому, що ... вірно, бувший працівник МВС. А спеціалісту технічного нагляду, який 20 років пропрацював в галузі механізації, пропонується перейти в земельну інспекцію, звідки і буде скорочений, тому що там заздалегідь, наперед продумавши цю хитромудру схему, роздули штат.

Керівництвом інспекції неодноразово ігнорувалось прохання інспекторів запросити на нараду представника обласної прокуратури для надання консультації та роз'яснень по ряду важливих і спірних питань, з метою недопущення і попередження можливих порушень в роботі. Але керівництво небезпідставно побоювалось робити зустрічі з таким серйозним для них правоохоронним органом. Перед ними не можливо було б закрити рот інспекторам і не дати висловиться про наболіле, що їх і лякало. В той же час, при Держтехнагляді на чолі з Левицьким В.О., таки зустрічі з працівниками прокуратури і інших правоохоронних органів відбувались регулярно. А представників комерційних структур, з якими нинішнє керівництво радить співпрацювати, запрошують з радістю, натякаючи навіть на те, що окремі з них знаходяться під патронатом сина бувшого президента ЯнуковичаВ.Ф.

В січні 2014 року комісією ДІСГ в Житомирській області в складі заступника начальника управління технічного нагляду Руденко В.В., начальника відділу Козяр Л.В., державного інспектора Оваденка Ю.В. відбулась перевірка ведення службової документації інспекторів управління технічного нагляду ДІСГ за 2013 рік. Метою проведення даної перевірки стало не виявлення дійсних порушень, а дискредитація працівників інспекції які, на їх думку, не заслуговують працювати в управлінні технічного нагляду. Члени даної комісії не достатньо вивчили нормативні та законодавчі акти якими керуються спеціалісти технічного нагляду в своїй роботі і були не тільки некомпетентними для проведення відповідних перевірок, а ще й не розуміли фахових особливостей, бо не працювали в даній сфері. Перевірку проводили вкрай предвзято по відношенню до інспекторів. Після складання акта перевірки ряду «неугодних» інспекторів поступили погрози про можливе звільнення, вимагались пояснення по факту так-званих «порушень» Для прикладу наведемо одне з самих поширених:

Комісія по всіх випадках обміну посвідчень вимагала від інспекторів обов'язково приймати іспити у трактористів-машиністів. Тобто цілеспрямовано підштовхувала до корупційних дій та порушення законодавства, а саме, Положення про порядок видачі посвідчень тракториста-машиніста, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №217 від 02.04.1994 в п. 26. якого зазначено, що: «Обмін посвідчень трактористам-машиністам, які керували машинами протягом останніх 12 місяців, провадиться без складання іспитів». Тобто, вимагати від тракториста-машиніста, якщо він дійсно керує машинами, складати іспити, є безпідставним та протизаконним.

Більшість виявлених «порушень» в Акті були аналогічними. Тобто мали досягти однієї мети - фальсифікація результатів перевірки для дискредитації інспекторів та начальника управління технічного нагляду Левицького В.О.

Підтверджується це і тим фактом, що ряду інспекторів, які відвідали начальника управління Левицького В.О. під час хвороби в Житомирській лікарні поступили погрози від заступника начальника Руденка В.В., Чайківського М.В. про можливе звільнення тих, хто підтримує начальника управління.

Ці погрози реально почали реалізовувати по Радомишльському, Бердичівському і Володар-Волинському районах, де інспектори не витримали тиску і подали заяви на звільнення. Дії Руденка В.В. беззаперечно підтримувались і всіляко заохочувались керівництвом держсільгоспінспекції Сарно А.В. та Чайківським М.В.

Створено цілу схему тиску і репресій по відношенню до спеціалістів. Так, прийнятий нещодавно на роботу Дубовик Д.А. (знову ж таки колишній працівник МВС) за вказівкою керівництва збирав з інспекторів пояснення з будь-якого приводу, або ж взагалі без приводу. На працівників формувалась справа і на підставі пояснень виносились безпідставні попередження і догани. Збір пояснень дійшов до повного абсурду, коли інспектор повинен був писати пояснення, чому у нього показники нуль за місяць, перебуваючи у відпустці, або чому нічого не зроблено за тиждень, якщо державний інспектор у цей час був на лікарняному. Чому не складено протокол на тракториста, якщо в підприємстві взагалі нема трактористів. Під час проведення планових перевірок інспекторам доводились плани по складанню протоколів і видачі штрафів. В разі не виявлення інспектором порушень під час перевірки він підлягав жорсткому пресингу зі сторони керівництва інспекції та притягненню до адмінвідповідальності у вигляді попереджень, доган і залякувань про можливе звільнення з посади.

Окремо хочемо виділити тему матеріально-технічного забезпечення інспекції та умов праці інспекторів. В більшості інспекцій області ремонт службових кабінетів проведено за власний рахунок працівників. Також за свої власні кошти інспектори технічного нагляду проводять придбання  запасних частин, ремонт та обслуговування службових автомобілів, заміну масел і фільтрів, придбання канцтоварів, заправку картриджів, проплату за послуги інтернетзв'язку. Не виділяються кошти на відрядження і автобусне сполучення, на пально-мастильні матеріали для виїзду на перевірки як в межах району так і за його межами, не зважаючи на значні відстані між населеними пунктами, де відбувались перевірки.

Керівництво мотивує це відсутністю коштів, однак дозволяє собі закуповувати дорогі кондиціонери у власні кабінети, не зважаючи навіть на те, що в ряді районних інспекцій опалювальний сезон розпочинався із запізненням майже на два місяці, що призводило до захворювань працівників.

Інспектори, які піднімали питання про неможливість функціонування інспекції в таких умовах підлягали негайним грубим репресіям зі сторони керівництва Руденка В.В. та Чайківського М.В. при мовчазній підтримці їх дій начальником інспекції Сарно А.В.

Окрім того, до цього часу вже другий рік, як не проводиться перереєстрація службових автомобілів на нового власника-користувача -Держсільгоспінспекцію, що не дає можливості проводити виїзд інспектора на місце огляду техніки. Не передбачені також кошти на страхування службових машин, а вимагати від власника доставляти інспектора до місця розташування машини є протизаконним. Заступник начальника Руденко В.В. мотивував цю проблему на одній з нарад тим, що треба сплатити в МРЕВ певну суму для перереєстрації машин кожному району, тобто говорячи прямим текстом, Руденко В.В. натякнув на те, що треба дати «хабаря», тоді машини перереєструються. Начальник інспекції Сарно А.В. та заступник Чайківський М.В., присутні на нараді, також підтримали палку промову Руденка В.В. Але тому, що інспектори не згодилися на таку корупційну пропозицію, віз, як говориться, і нині там!

І на останок, але не менш важливе питання. Чому до цього часу ніхто не звертає увагу, що начальник інспекції Сарно А.В. будучі керівником осередку партії регіонів Житомира (за що видно і отримав посаду), умудрився в одному з кабінетів господарського відділу інспекції створити цілий агітаційний пункт партії регіонів, де мішками роздавали прапори, агітаційну літературу та іншу партійну символіку? Чи є це взагалі допустимим, не зважаючи навіть на партії, здійснювати в державній установі? Може керівництво інспекції вже настільки вільно і безкарно себе почуває, що може дозволити робити собі що завгодно? Враховуючи останні революційні події і можливі для себе негативні наслідки, керівництво інспекції і тут «підсуєтилося». Почали активно спілкуватися і співпрацювати з активістами Житомирського майдану. Перевертні!!! Прямо, як у фільмі «Весілля в Малинівці».

Звертаємось до Київських чиновників, які покривають діяння обласних і мовчки спостерігають за беззаконням, яке твориться на місцях. Подейкують, що пани Сарно, Чайківський і Руденко через те почали себе так безцеремонне поводити, що вже їздили до Києва і з ким треба «домовились» про подальше перебування на займаних посадах. А що Майдан? А де так звана люстрація? Схаменіться і припиніть цю вакханалію, бо хвиля людського гніву вже переповнилась терпінням.

Нет, не напрасен бьіл Майдан! Другого шанса ведь не будет! МьІ заслужили жить, как Люди! Й зтот шанс нам Богом дані За Мир, Свободу й Майдан!!! Слава У країні!!!

 

Левицький, Черниш, Рябчук, Пастовенський, Шевчук – всього 16 підписів