29 травня 2020, 16:31 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Багатомісячна колотнеча зі створення Новогуйвинської «резервації» завершилася повним крахом

Селище Новогуйвинське Житомирського району може стати центром об'єднаної територіальної громади – в тому разі, якщо знайде бажаючих приєднатися» -  

 таку пропозицію на розгляд депутатів облради виносить робоча група, яка займалась вивченням питання створення Станишівської об'єднаної територіальної громади:

 

"Спочатку перспективним планом була затверджена Станишівська об'єднана територіальна громада, куди мали увійти Новогуйвинське, Зарічани, Станишівка і ближні села. В процесі громадського обговорення виникло питання про центр все-таки у Новогуйвинському. Але на це не хоче йти Станишівка. Тому прийнято таке рішення на робочій групі, це як рекомендація для депутатів, вони будуть голосувати на сесії: Новогуйвинське з перспективного плану вилучаємо, пропонуємо їм знайти сільську раду з числа тих, які знаходяться поряд і яка готова буде з ними об'єднатися, і створити окрему Новогуйвинську ОТГ", – пояснив суть питання заступник голови облдержадміністрації Ігор Гундич. 

 

"Ситуацію намагалися владнати кілька разів, але спільного рішення досягти не вдалося", – констатує перший заступник голови обласної ради Володимир Ширма: "Справа в тому, що всі сільські ради, крім Новогуйвинської, прийняли рішення про об'єднання з центром у Станишівці. Тричі збиралась робоча група, тричі вони підтвердили це рішення. Новогуйвинськ  ніби вже й не був проти, принаймні, на обласній нараді, приєднатися до громади з центром в Станишівці, але Станишівка і ці громади, що навколо неї, вони вже не запрошують Новогуйвинськ приєднатися до себе".

 

Таким чином, на сесії  21 липня депутатам пропонуватимуть голосувати за створення Станишівської ОТГ без Новогуйвинського. 

 

Зауважимо, що голосування передбачають здійснити "пакетом", тобто, за всі пропозиції по створенню об'єднаних територіальних громад разом. А їх на сесію виносять 21. В разі, якщо по якійсь конкретній громаді виникнуть питання, обговорення запропонують винести за рамки спільного проекту рішення і розглядатимуть окремо, сказав Ігор Гундич.

 

За матеріалами 103fm.com.ua

 

Від редакції газети "Сільське життя".


Нагадаємо, що ініціатором усіх варіантів створення Новогуйвинської «резервації» з грудня минулого року був голова Житомирської районної ради «свободівець» Сергій Крутій. 


Спочатку він пропонував створити на базі сільрад Житомирського району єдину громаду з центром у селищі Новогуйвинському, але далеко не всі сільські голови підтримали цю ідею. Тоді С.Крутій запропонував об’єднати 12 сільрад з адмінцентром у Новогуйвинському, а коли й ця пропозиція не пройшла, то він мав намір порозумітися з вісьмома сільрадами. Цей проект також провалився.


Затим цей процес увійшов у фінальну стадію: голова Житомирської райради  за допомогою депутатів обласної ради хотів внести правку в існуючий Перспективний план створення «резервацій», де вже передбачено створення Станишівської «резервації», перенісши в ній адмінцентр до селища Новогуйвинського. Чим закінчився й цей задум, вище розповіли посадові особи обласної влади.


Цікаво, що з цього приводу буде «молоти» «працівник за контрактом» облради пан Рудницький? Знову «поверне дишло» в сторону Станишівки? Сміх тай годі з цього колишнього секретаря з ідеології Житомирського міського комітету Комуністичної партії України. Пане Рудницький, скільки вже того «кашкета» можна повертати в різні боки? Може пора припинити свою діяльність, спрямовану на знищення українського села на замовлення закордонних господарів та проводити справжні економічні реформи в селі?  Бо ж, лише з відродженням села зможе відродитися справжня могутня Українська держава, якою вона була до 1991 року. 


І це скільки ж було вкладено сил, фізичних та духовних, нашими  батьками та дідами у розвиток сіл, що «реформатори» вже 25 років ніяк не можуть їх «добити»!


А повертаючись до теми публікації, можна сказати Сергію Григоровичу наступне. Редакція газети «Сільське життя» неодноразово попереджала про марність ваших дій щодо створення Новогуйвинської громади. Якщо у вас ще залишилося бажання марно витрачати власні сили, то залишається лише один варіант ще когось приєднати – Вертокиївську сільраду, бо ж лише ще з нею межує Новогуйвинська селищна рада. Проте, знаючи ставлення там місцевого люду до «примусово-добровільного» об’єднання громад, можна цілком ймовірно спрогнозувати, що й там ініціаторів чекає повне фіаско.


Якщо ж підвести підсумки восьмимісячної «колотнечі» зі створення «спроможної» громади з центром у селищі Новогуйвинському, то можна зробити такий висновок. По-перше, ця ідея закінчилася крахом. По-друге,  зусилля голови райради витрачені марно й не на користь району. По-третє, в результаті реалізації всіх спроб створити громаду з центром у Новогуйвинському, дане селище опинилося у повній ізоляції.


А тому виникає цілком логічне запитання: і кому воно все це було потрібне? 


Відповідь проста: все це потрібно «шоколадникам»-мерзотникам, які всіляко відволікають увагу від «офшорного скандалу» Гаранта-Петруся, геноциду нашого народу через підняття тарифів на комунальні послуги, зростання цін, знецінення зарплат та пенсій, а також ПОВНЮЩОГО провалу у зовнішній та внутрішній політиці. Хто з посадовців, й у який  спосіб, брав участь у цій «виставі» - хай їм підскаже їхня совість, якщо, звичайно, вона ще залишилася. Бо ми всі остаточно переконалися, що «шоколадники» та совість – це речі несумісні.


І, наостанок, знову звернення до депутатів Житомирської обласної ради: не підтримуйте чергову «мильну бульбашку» від прогнилого режиму Порошенка у вигляді створення «резервацій», не втягуйте сільські громади в чергову авантюру на догоду МВФ та іншим закордонним господарям, не йдіть наперекір своїй совісті!


Бо всі депутати та політичні сили, хто підтримає цю авантюру, будуть названі поіменно. Щоб народ знав за кого голосувати на виборах, що наближаються все стрімкіше. Враховуйте й те, що увесь процес створення «резервацій» супроводжується шахрайством та погрозами зі сторони влади, а також суцільним введенням в оману нашого селянства.


Ганьба порошенковим «реформаторам» та всім тим, хто їх підтримує!