Події

В одному районі Житомирської області з початку літа вже 21 випадок менінгіту. Лікарі запевняють – це не епідемія

2 August 2013, 19:16

 Головний біль і висока температура, яку не можна збити – всі 10 пацієнтів, яким діагностували «серозний менінгіт», потрапили до інфекційного відділення Малинської центральної районної лікарні зі схожими симптомами.

Батьки госпіталізованих кажуть: спершу намагалися лікувати дітей самостійно, проте згодом були змушені звернутися до лікарів.

Марина Мазур – одна із трьох дітей, яких сьогодні, 2 серпня, виписують. Вона занедужала, коли відпочивала в Черкасах у дитячому таборі. Повернувшись додому, два тижні провела в інфекційному відділені.

«Спочатку лікували, думали, що це застуда. Потім я приїхала, ми звернулися до лікаря і виявилось, що це менінгіт. Я не могла згинати шию, а ще у мене не повністю згинались ноги», - розповідає дівчинка.

Вірусний менінгіт – це хвороба, яка вражає головний мозок та нервову систему. Лікарі попереджають: вакцини проти ентеровірусних захворювань не існує, тож при перших симптомах радять одразу звертатися до медиків.

«Вірусні менінгіти можуть утворюватись і бактеріальними менінгітами, і можуть ускладнюватися набряками мозку, якщо своєчасно не почати лікування. А набряк мозку може призвести навіть до летальних випадків.  Вакцин нема на сьогоднішній день, бо сам по собі ентеровірус швидко мутує і змінюється», - каже в.о. головного лікарі Малинської ЦРЛ Лариса Струтинська.

З початку літа у Малинському районі зафіксовано 21 випадок менінгіту. Проте у санітарній службі переконують – про епідемію не йдеться.

«Це не є спалахом. Якби це було спалах, то всі ці випадки були б поєднані якимось чинником. Чи то місцем проживання, чи то якоюсь їжею, чи то місцем купання. Ми кваліфікуємо цю ситуацію, як одинокі випадки, які не пов'язані між собою», - пояснює заступник головного державного санітарного лікаря Житомирської області Іван Киричук.

Щоб встановити, що стало причиною масового захворювання, санепідеміологи перевіряють зразки водопровідної та річкової води. А також нагадують, що  вірус може передаватися повітряно-крапельним шляхом, тому радять пити лише кип’ячену воду, та ретельно мити руки перед їжею.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі