Місто

У Житомирі нагородили рятувальників: діставали людей з-під завалів, гасили пожежі після ворожих обстрілів

16 September 2022, 15:50

Вогнеборці, пошуківці, піротехніки, водолази та інші фахівці ДСНС в умовах війни стали героями без зброї.

Житомирщина в перші місяці повномасштабної війни зазнавала ракетно-бомбових ударів, і надзвичайники одні з перших прибували на місце прильоту. Зокрема, під час таких виїздів врятували 22 людини, з яких 11 - це діти.

До Дня рятувальника, який відзначають 17 вересня, у Житомирі нагородили тих, хто проявив відвагу у надзвичайних ситуаціях.

Андрій працював на кожному об’єкті у Житомирі, куди поцілила ворожа авіація. Чоловік зізнається: було складно, але професія зобов'язує допомагати тим, хто постраждав.

«У мене за 20 років служби таких ситуацій не було, так само, як і у всіх рятувальників. Це були ситуації, коли треба приймати швидкі рішення, евакуація, і постраждалих не одна-дві людини, а багато людей та багато будинків. Мабуть, найскладніше для мене було - це обстріл приватного сектору в районі Богунії. Було пошкоджено багато приватних будинків, постраждало багато людей, було двоє загиблих», - сказав начальник 1-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у Житомирській області Андрій Олійник.

Євгеній працює на Малинщині. Сьогодні його нагородили нагрудним знаком. Рятувальник каже, що працює задля порядку людей, пригадує найскладніші випадки за час повномасштабної війни.

«Авіаційний наліт ворогів по селу Юрівка. Через авіаційну бомбу загинуло п'ять осіб. Ціла сім'я, дві жінки та троє малолітніх дітей, а ще чоловік похилого віку. Ми всіх їх знайшли у завалах. Хоча чекали повторний авіаудар, не могли увімкнути освітлення, але продовжували розбирати завали, бо шукали людей, на жаль, всі загинули», - розповідає начальник 13-ї ДПРЧ Малина Євгеній Возний.

Під час повномасштабного вторгнення, виконуючи службові завдання на Житомирщині, постраждало п'ять рятувальників.

Володимир знаходився у пожежній частині в центрі Малина, коли росіяни скинули бомби, чоловік отримав струс мозку та контузію, проте навіть у такому стані разом з колегами пішов ліквідовувати наскільки удару.

«Не встиг зреагувати, лише встиг відвернутися від вхідних воріт, аби не порізати обличчя склом. Мене відкинуло аж до стіни, десь на 9 метрів, тоді перекотився під машину, зірвав сітку, і впав в оглядову яму. Мене звідти дістали і ми приступили до виконання обов'язків. До шостої ранку гасили пожежу на приміщенні військкомату. Десь о 6:30 мені стало погано, погіршився стан і я звернувся до лікарів», - пригадує заступник 13-ї ДПРЧ Малина Володимир Рудюк.

Андрій гасив пожежу на житомирській нафтобазі, яку обстріляв ворог. Рятувальник пригадує: вогонь був настільки сильний, що спецодяг не витримував. Чоловік потрапив до лікарні з опіками, кілька місяців знаходився на реабілітації, зараз вже повернувся на службу.

«Температура була велика, ми працювали в захисних костюмах, дуже часто мінялися, бо захисні костюми не витримували і починали димітися зсередини. Воно мене підняло цим полум'ям і кинуло в землю, коли все розсіялося, горіла трава і на мені одяг горів. Зі спини горіло, я відчув це, коли вже встав, хлопці почали кричати, аби падав, і присипали мене піском», - командир відділення 3-ї ДПРЧ ДСНС України у Житомирській області Андрій Павловський.

Зазначимо, що з нагоди свята на Житомирщині нагородили понад 100 рятувальників.

«Діалоги про перемогу» на Житомир.info з керівником загону ДСНС, який рятує людей з-під завалів дивіться тут.

Нагадаємо, ввечері 1 березня в результаті обстрілу Житомира на вулиці Романа Шухевича (колишня назва – Сабурова) загорілися житлові будинки, повибивало вікна у міській лікарні та обласному перинатальному центрі. За попередньою інформацією ДСНС пошкоджені 10 приватних будинків, загинуло дві особи, травмовано троє. Вранці 2 березня під час ранкового брифінгу голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко повідомив, що внаслідок ворожого обстрілу загинули троє людей: рятувальники з-під завалу дістали тіло ще однієї жінки, 16 осіб травмовані, серед яких 7 дітей. Відео наслідків обстрілу та розповідь очевидця дивіться тут.

Вранці 4 березня в центрі Житомира російські окупанти обстріляли з повітря школу. Рятувальники евакуювали зі зруйнованої будівлі ліцею № 25 на Малій Бердичівській 5 людей. Повідомлялося, що, за попередніми даними, внаслідок потрапляння боєприпасу жертв і постраждалих немає. Відео наслідків авіаудару по ліцею – тут.

В ніч з 5 на 6 березня ворог здійснив кілька авіаударів по житлових забудовах у містах Коростені та Овручі, в результаті обстрілів зруйновано кілька десятків приватних будинків. За першочерговою інформацією, було відомо загалом про орієнтовно 30 будинків – приблизно 15 в Овручі і стільки ж у Коростені. Зазначимо також, що серед цивільного населення є жертви і потерпілі. Так, удень 6 березня начальник Коростенської військової адміністрації Юрій Тарасюк розповів, що загинула одна людина, ще 5 дорослих та 1 дитина травмовані (відео тут). Відео та фото наслідків авіаудару по житловому сектору у Коростені та Овручі – тут.

7 березня у Житомирі та Черняхові ворог з повітря обстріляв нафтобази, розпочалися пожежі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рятувальник війна нагородження відзнака 
Матеріали по темі