Події

Будинки-руїни та згорілі авто: Коростень оговтується від нічних обстрілів

6 March 2022, 20:18

Коростень намагається оговтатись від обстрілів, здійснених ворогом у ніч на 6 березня. Житловий квартал, на який прийшовся авіаудар, перетворився на суцільні руїни.

Місцеві розповідають, як усе було.

«Був наліт, ну мінімум три літаки. Перші били ракетами, було три вибухи, а пізніше, вже останній літак скидав бомби. Ракети не чутно було, просто гули, а від бомби чутно було свист, потім вибухи», – переказує житель Коростеня Олег.

Коростенець Руслан розповідає про порятунок п’ятьох дітей, які були заблоковані у підвалі гаража, де від удару зайнявся автомобіль.

«Ледве не згоріли в гаражі. Якби я не прибіг: одна хвилина – і дітей би п’ятьох не було», – каже Руслан.

На щастя, бійці ДСНС встигли та врятувати малечу, винісши руками палаюче авто.

Один з коростенців шкодує за добром, нажитим роками, та попри все просить миру, не стримуючи сліз.

«Те, що я все життя будував… Машина – все було… Діти, внуки… Що я маю? Все знищили вони», – нарікає Михайло і благає країни НАТО закрити небо.


Начальник Коростенської військової адміністрації Юрій Тарасюк наголошує: жодних військових об’єктів чи адмінбудівель поруч не було, тож без сумніву: окупант цинічно стріляв просто по житловому сектору. Юрій Тарасюк також зазначає, що людям, які лишилися без даху над головою, пропонуватимуть оселитися в санаторії або ж евакуюватися.

«Справа в тому, що в росії всюди в інтерв’ю наголошують, що це спецоперація, що якісь там військові, демілітаризація проводиться військових об’єктів. Але наразі ви можете кругом подивитися: знайдіть мені хоч якусь адміністративну тут будівлю або будь-яку іншу будівлю. Це просто спальний район, причому тут приватний сектор. І от є будинки, ви бачите, багатоповерхівки. Тобто, це саме житловий район, де найбільше знаходиться мирного населення. І ми бачимо, що удар якраз відбувся по тому району, де знаходиться просто цивільне населення. Ніяких тут військових, поліції, прокуратури – будь-яких структур тут, у цьому місці, не було розташовано. Але ви бачите, яка наразі ситуація. Також ще один снаряд упав, як ми зранку виявили, на території біля школи. Наразі район оцеплений, ми чекаємо піротехніків для того, щоб його знешкодити. Один загинув, дитина травмована, і також 5 дорослих осіб травмовані. Тут до 15 будинків знищено і пошкоджено, деякі повністю знищені. І також в Овручі знищено до 15 будинків. Загальна кількість – десь орієнтовно 30 будинків. Наразі розбирають завали для того, щоб нам більш детально порахувати та оглянути, тому що не всі господарі є на сьогодні на місці. Тому, можливо, ще буде цифра змінюватись. Ми зараз готуємо відповідні документи, акти, і з обласного бюджету будуть виділятися кошти власникам цих будівель для їх відновлення. Поки ми запропонуємо варіанти: ми їх можемо тимчасово поселити у санаторії, який зарезервований на такі випадки – тут, недалеко знаходиться, в радіусі 40 кілометрів. Якщо вони забажають. А як ні – у нас евакуаційні автобуси або в нас щоденно курсував потяг до Львова: вони їдуть на кордон до Львова, а тоді виїжджають автобуси зі сторони Польщі, зустрічають їх і забирають. Тобто, будемо пропонувати нашим громадянам», – каже начальник Коростенської військової адміністрації Юрій Тарасюк.

Нагадаємо, в ніч з 5 на 6 березня ворог здійснив кілька авіаударів по житлових забудовах у містах Коростені та Овручі, в результаті обстрілів зруйновано кілька десятків приватних будинків, є потерпілі серед цивільного населення. Відео та фото наслідків авіаудару по житловому сектору у Коростені та Овручі – тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: обстріл Коростень війна авіаудар  
Матеріали по темі