Влада

Конфлікт у селищній раді Житомирського району: депутати хочуть звільнити селищного голову

3 березня 2012, 13:20

2 березня у Новогуйвинській селищній раді не відбулося чергове засідання сесії. Одна з причин протистояння селищного голови Валерія Гарбуза із частиною депутатів ради та депутатської групи, яка складається із 18 депутатів на чолі з Володимиром Решоткою.

Сценарій конфлікту достатньо звичний: депутати хочуть винести на сесію питання про звіт селищного голови, висловлення недовіри йому та секретарю ради. Зрозуміло, що голова відмовляється виноситит ці питання на сесію, пояснюючи, що вони не були опубліковані, відповідно закону про доступ до публічної інформації, за двадцять днів до проведення сесії. За словами селищного голови Валерія Гарбуза, він не проти розгляду запропонованих депутатською групою питань, але вони мають пройти законну процедуру. Голова додає, що депутатам і так не вдасться його звільнити, бо їм не вистачить голосів.

Новогуйвинський селищний голова Валерій Гарбуз

Депутат Решотка, в свою чергу, зазначає, що селищний голова відмовляється нормально працювати з депутатами, тому вони і змушені вдаватися до подібних дій.

"15 лютого відбувалася чергова сесія селищною ради. Тоді депутати принесли мені пропозиції із переліком питань на розгляд сесії. За декілька днів ми оприлюднили проекти рішень на нашому сайті. Наступна сесія була призначена на 2 березня. Депутатська група з 18 чоловік запропонувала внести у порядок денний кілька питань, серед яких - про відсторонення мене і секретаря від роботи. Відповідно до закону про доступ до публічної інформації, ці питання можуть бути розглянуті не раніше, ніж 17 березня. Тут і виник конфлікт, депутати почали доводити, що саме цих питань закон не стосується", - пояснює селищний голова Валерій Гарбуз.

Селищний голова для встановленням справедливості написав звернення до прокуратури.

2 березня протягом 4 годин депутати намагалися затвердити порядок денний, селищний голова закрив сесію як таку, що не відбулась. Але депутати відмовилися розходитись і продовжили свою сесію без селищного голови та депутатів, які його підтримують.

 

Депутатська група, яка складається із 18 депутатів на чолі з Володимиром Решоткою

У депутатської групи, яку очолює Володимир Решотка, є своя версія конфлікту. "Після закриття головою сесії більшість депутатів залишилися і стали приймати питання, які стосувалися життєдіяльності селища: земельні, соціальні, виділення грошей, захист місцевих підприємців. А також одне з важливих питань - оголошення недовіри секретарю селищної ради і голові" , - говорить Решотка.

Депутати кажуть, що селищний голова Гарбуз робив все для того, щоб зірвати засідання та випровадити депутатів із будинку селищної ради. Решотка каже, що голова виключав світло і намагався влаштувати бійку. Сам же Гарбуз пояснює, що світло просто вибило.

Депутати обурені, що селищний голова Валерій Гарбуз, не тільки відверто конфліктує із депутатською більшістю, а ще не дотримується закону:

"За законом голова має, щонайменше, раз на рік звітувати про свою роботу. Пройшло півтора року, а звіту ми так і не почули. Напевно, голова не звітує, бо немає про що. До того ж він боїться, що ми висловимо йому недовіру", - каже Решотка.

Він разом із іншими депутатами селищної ради вважає, що своїми діями селищний голова зовсім втратив довіру серед депутатського корпусу. Депутати обіцяють, що зроблять все для того, аби звільнити нинішнього голову і налагодити нормальну роботу в селищній раді.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі