Політика

У Житомирській області «наглядати» за керівником штабу об’єднаної опозиції Зубком буде нардеп Пашинський

11 червня 2012, 14:50

Арсеній Яценюк продовжує свою інтеграцію у партію "Батьківщина", список якої він очолить на виборах цієї осені. Лідер "Фронту змін" отримав для своїх людей половину керівних посад в обласних штабах "Батьківщини", а також трьох заступників Олександра Турчинова в центральному штабі, - пише журналіст "Української правди" Сергій Лещенко.

Як відомо, саме Турчинов був призначений начальником штабу об’єднаної опозиції на жовтневих виборах. Оскільки список вони формують удвох з Яценюком, він змушений був поділитися повноваженнями. Так, першим заступником керівника штабу "Батьківщини" став Микола Мартиненко з "Фронту змін".

Соратникам Яценюка також відійшло ще дві посади в керівних органах об’єднаної опозиції. Так, заступником з начальника штабу з юридичних питань став Андрій Пишний, а заступником з масових заходів - Катерина Гирля. Обидва – функціонери "Фронту змін".

Від партії "Батьківщина" в центральному штабі працюватиме чотири особи – заступником Турчинова з питань роботи з пресою став Олександр Абдуллін, заступником з питань запобігання фальсифікації - Сергій Пашинський, заступником з організаційних питань – Ярослав Федорчук, а заступником з питань роботи із громадськими та молодіжними організаціями – Михайло Лівінський.

Як видно, керівництво штабу поділено в пропорції "три до чотирьох" - на користь "Батьківщини". Так само дві партії ділитимуть і прохідну частину списку: 45 на 55.

Водночас інтеграція Яценюка сягає більших глибин. Наприклад, заступник керівника штабу має ще свого заступника, який представляє іншу силу. Якщо за організаційні питання в штабі відповідає Федорчук з "Батьківщини", то його заступником від "Фронту змін" стала Олена Ледовських – соратниця Миколи Мартиненка.

У такій саме пропорції поділено і посади начальників обласних штабів "Батьківщини". Власне, функціонери Тимошенко отримали 14 посад, а соратники Яценюка – 13.

При цьому слід памятати, що начальники обласних штабів у переважній більшості балотуватимуться до парламенту не за мажоритарним округом, за списком. Тому вже зараз можна скласти часткове уявлення про те, як виглядатиме у новому парламенті наступна фракція "Батьківщини".

 

Штаби об'єднаної опозиції

Регіон

Начальник штабу "Батьківщини"

Автономна Республіка Крим

Сенченко Андрій (БЮТ)

Вінницька

Щербаківська Людмила (БЮТ)

Волинська

Грицюк Анатолій (БЮТ)

Дніпропетровська

Павелко Андрій (Фронт змін)

Примітка: Антоніна Ульяхіна призначена "представником центрального виборчого штабу в Дніпропетровській області - начальником виборчої кампанії"

Донецька область

Ярошенко Олександр (Фронт змін)

Житомирська

Геннадій Зубко (Фронт змін)

Примітка: Депутат Сергій Пашинський призначений "представником центрального виборчого штабу в Житомирській області - начальником виборчої кампанії"

Закарпатська

Лунченко Валерій (Фронт змін)

Запорізька

Гугнін Едуард (Фронт змін)

Івано-Франківська

Шлемко Дмитро (БЮТ)

Київська

Бондарьов Костянтин (БЮТ)

Кіровоградська

Кальченко Валерій (БЮТ)

Луганська

Верігіна Ірина (БЮТ)

Львівська

Кубів Степан (Фронт змін)

Миколаївська

Меріков Вадим (Фронт змін)

Одеська

Фаєрмарк Сергій (Фронт змін)

Полтавська

Головко Валерій (Фронт змін)

Рівненська

Сидорчук Вадим (Фронт змін)

Примітка: депутат Юрій Прокопчук призначений "представником центрального виборчого штабу в Рівненській області - начальником виборчої кампанії"

Сумська

Лисенко Олександр (БЮТ)

Тернопільська

Деревляний Василь (БЮТ)

Харківська

Немілостівий Віталій (Фронт змін)

Херсонська

Миколаєнко Володимир (БЮТ)

Хмельницька

Ксенжук Олександр (Фронт змін)

Черкаська

Бондаренко Анатолій (БЮТ)

Чернівецька

Бурбак Максим (Фронт змін)

Чернігівська

Кодола Олександр (БЮТ)

місто Київ

Одарченко Юрій (БЮТ)

місто Севастополь

Триндюк Юрій (БЮТ)

У Житомирській області штаб очолив представник Яценюка Геннадій Зубко, який в минулому працював на Лисичанському нафтопереробному заводі, а зараз є заступником керівника Житомирського заводу огороджувальних конструкцій.

Раніше Яценюк називав Зубка серед узгоджених мажоритарників у області. Керівник обласної "Батьківщини" депутат Сергій Пашинський, який пішов на підвищення в штаб до Турчинова, зберіг за собою нагляд за обласним штабом в якості "начальника виборчої кампанії".

Повністю статтю читайте тут

Сергій Лещенко, "Українська правда"

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі