Влада

Володимир Кропивницький: За три місяці ситуація в Житомирі стала гіршою

16 червня 2014, 14:54

Пройшло більше трьох місяців як владу у Житомирі взяла в свої руки нова команда. Що змінилось після відставки колишнього мера та які настрої зараз у депутатському корпусі, розповів депутат міської ради Володимир Кропивницький.

- Пройшло вже більше трьох місяців, як депутати висловили недовіру меру міста Володимиру Дебою, в міську владу прийшла інша команда. Як змінилась ситуація в Житомирі? На краще чи навпаки?

- На мою думку, тоді, три місяці тому, депутати ухвалили вірне рішення. За більше ніж три роки роботи Володимир Дебой так і не зміг створити свою команду, яка б суттєво змінила життя в Житомирі і всі ми, житомиряни, були заручниками цієї ситуації. Для того, щоб такий великий механізм як наше місто нормально функціонував – однієї людини недостатньо. Володимир Дебой приймав важливі рішення одноосібно, хоча поруч були люди, які турбуються про місто і можуть для нього багато зробити. До того ж він так і не зміг знайти спільної мови та налагодити роботу з депутатським корпусом, а це перше, що повинен зробити міський голова. Я також голосував за відставку мера. На той момент ситуація була патова і зміна влади була єдиним виходом.

Єдине, що було у Володимира Дебоя – це певна системність роботи. На жаль, у команди яка прийшла керувати містом зараз немає ні команди, ні системності.

- Тобто ситуація погіршилась?

- Думаю, що так. Це видно і по роботі деяких комунальних підприємств. І по тому, що відбувається в депутатському корпусі. Раніше Володимир Дебой, не маючи підтримки міської ради місяць-два не проводив сесії. А зараз сесій фактично не було три місяці. Наступна буде 18 червня, але чи буде кворум і як вона пройде, невідомо. Що стосується деяких керівників комунальних підприємств або керівників житлового управління, то там залишились старі кадри, які вдало руйнували комуналку і при Володимирі Дебої і продовжують це робити зараз. І взагалі, про яку системну роботу можна говорити, якщо немає профільних заступників міського голови?

- Чому, на вашу думку, виникла кадрова проблема в новій команді? Чому досі немає профільних заступників?

- На мій погляд, це страх перед сильними, амбіційними людьми та конкуренцією. Але довго так продовжуватись не може. Кимось вони все ж таки змушені будуть закрити вакантні посади. Питання - ким. Місто повинно працювати, інакше через кілька місяців ми прийдемо до стану соціальної напруги.

- Ви працювали заступником міського голови, чому пішли з посади, адже вашої відставки ніхто не вимагав?

- Піти з посади я вирішив ще за два тижні до тієї сесії, коли у відставку відправили Володимира Дебоя. У нас були серйозні непорозуміння в роботі. Він порушив всі наші домовленості. Коли я йшов на цю посаду, то зовсім не розраховував, що мер дасть мені, і то не в повному обсязі, лише функцію контролю і блокуватиме процес управління та реформ. Мені не дали змінювати кадрову політику в моєму секторі, втілювати інноваційні розробки, вводити контроль та облік. Зрозумівши, що міському голові це не цікаво, і він надалі не даватиме мені працювати, я підійшов до нього, подав заяву про звільнення і попередив, що буду голосувати за його відставку, оскільки в його особі не бачу перспективу для розвитку міста.

- Кого, ви вважаєте, зараз було б найкраще поставити на управління «комуналкою»?

- Хто би не прийшов, я готовий надати свої напрацювання цій людині. На цю посаду, думаю, можна розглядати декілька претендентів. Я би говорив про Миколу Савенка та Едуарда Кругляка. Вони обидва професіонали. Особисто я вважаю, що на цій посаді найкраще працюватиме Микола Савенко. Він більш системний керівник. Невідомо, яка ситуація буде восени, а він, на мою думку, краще може працювати в кризових умовах.

- Яка перспектива розв’язання кризи з міською радою, адже сесії все ж потрібно проводити?

- Одразу після відставки Володимира Дебоя я пропонував секретарю міської ради Любові Цимбалюк створити коаліцію депутатів. По суті, після відставки міського голови – міська рада єдиний представницький орган і його вплив на політику в місті мав би посилитись. Саме коаліція, на мою думку, мала би вирішити і кадрові питання. Але, на жаль, у нинішньої влади були свої плани. Першого заступника міського голови призначили без коаліції, і це створює проблеми не тільки в його роботі.

- Ваше прізвище згадували у зв’язку зі скандалом, коли в дитячі садочки замість масла постачали спред. Яке відношення ви маєте до фірми-постачальника «Продцентр»?

- В цьому підприємстві я акціонер. У мене там близько 20% акцій, на роботу підприємства я не впливаю, не маю з нього прибутку, жодного разу я не отримував дивіденди. В той період, коли виник скандал, я саме намагався внести суттєві новації в роботу комунальної структури міста, і були люди, яким це не подобалось. Саме тому сюди прив’язали моє ім’я. А оскільки мене в цьому контексті згадали, я хочу ініціювати в міській раді створення депутатської комісії, яка розставить крапки, хто винен, що у садочки замість масла потрапив спред.

- Наступного року місцеві вибори. Житомиряни матимуть можливість обрати міського голову і новий депутатський корпус. Чи будете ви балотуватись на посаду мера?

- Поки що можу сказати, що мені пропонували балотуватись. У мене є однодумці і в депутатському корпусі і у міській владі, які мене підтримують. І я знаю, що можу зробити місто кращим, знаю, як це зробити, маю кого запросити в команду. Але я є людиною команди – тих же однодумців, і якщо буде вирішено, що від команди має йти хтось інший, більш достойний, то я готовий відкласти власні амбіції та допомагати цій людині.

Прес-служба Володимира Кропивницького 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі