Президент України Петро Порошенко розпорядився про вжиття невідкладних заходів щодо повернення в Україну громадянки Надії Савченко.
Розпорядження Петра Порошенка від 8 липня опубліковане на офіційному сайті президента України.
«З метою повернення в Україну громадянки України Надії Савченко, яка була захоплена терористами в районі проведення антитерористичної операції на сході України та незаконно вивезена до Російської Федерації і тримається під вартою на території Росії, Міністерству закордонних справ України невідкладно вжити із залученням відповідних державних органів України всіх можливих заходів щодо безумовного звільнення російською стороною громадянки України Надії Савченко з-під варти та її повернення в Україну. Звернутися до міжнародних організацій, іноземних держав із вимогою засудження систематичного порушення Російською Федерацією на території України прав і свобод громадян України, а також стосовно застосування всіх можливих дипломатичних, політичних, економічних заходів щодо посилення тиску на Російську Федерацію для нейтралізації та попередження реальних і потенційних загроз порушень нею загальновизнаних принципів і норм міжнародного права», - йдеться у розпорядженні президента.
Також даним розпорядженням пропонується Генеральній прокуратурі України разом зі Службою безпеки України невідкладно провести перевірку обставин вивезення Надії Савченко з України до Російської Федерації і за результатами вжити необхідних заходів реагування, в тому числі щодо притягнення в установленому порядку до відповідальності винних осіб.
Про хід виконання цього розпорядження мають доповідати президенту щоденно.
Нагадаємо, Надія Савченко — українська 33-річна льотчиця, яка прослужила у Збройних силах понад 10 років та пройшла Ірак як миротворець. На Сході України воювала добровольцем у батальйоні «Айдар». 17 червня була викрадена бойовиками самопроголошеної ЛНР поблизу містечка Щастя, коли йшла забирати з поля бою поранених товаришів. Переговори української влади з терористами, які утримують Надію, зірвались. 8 липня стало відомо, що Надія Савченко уже не в Україні, а на території Росії – в одному зі слідчих ізоляторів Воронежа. Українському офіцерові Надії Савченко, яку було заарештовано за наказом Новоусманського районного суду Воронежа, вже пред’явлено обвинувачення: «підсобництво у скоєнні вбивства двох та більше осіб».

На початку 2000-х років Надія Савченко служила в контрактному батальйоні Житомирської аеромобільної бригади. З ним в 2004-2005 роках їздила миротворцем в Ірак, була рядовим.
У 2010 році закінчила Харьківський університет повітряних сил, з того часу служить у 3-му окремому полку армійської авіації міста Броди Львівської області. Коли почалися бойові дії Надія Савченко пішла добровольцем воювати в батальйон «Айдар». Нині знаходиться в полоні у російських окупантів. У Росії стверджують, що Надію Савченко затримали на території Росії, куди вона прорвалася як біженка. Офіційний Київ вважає, що це - викрадення.
Як повідомляв Житомир.info, подруга української льотчиці – мешканка селища Озерне під Житомиром Лариса Мірило розповіла, що Надії Савченко справжній боєць та патріот, яку не зламати.




















