Культура

В одному з найдревніших сіл Житомирської області пройшов семінар на тему трипільської культури

29 жовтня 2014, 11:06

З метою популяризації трипільської культури 28 жовтня в селі Городське Коростишівського району Житомирської області відбувся науково-практичний семінар «Українсько-трипільський центр на Житомирщині».

Про це Житомир.info повідомила прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації.

Участь у роботі семінару взяли заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Світлана Гресь, місцева інтелігенція, краєзнавці, студенти-історики та учні Городської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Захід був присвячений 70-річчю з дня смерті українського письменника, громадського діяча та археолога Олега Ольжича.

У такий спосіб організатори вирішили вшанувати пам'ять нашого відомого земляка зовсім невипадково. Адже Олег Ольжич досліджував поселення трипільської культури на теренах України. Зокрема, 2004 року у Чернівцях вийшло друком україномовне перевидання його монографії «Шипинці. Мистецтво та знаряддя неолітичного селища».

Екскурс в історію розвитку трипільської культури на території села Городське зробила заступник директора місцевої загальноосвітньої школи Валентина Кравченко. Науковець розповіла, що село Городське є одним із найдревніших на Житомирщині.

За її словами, найбільше пам’яток часів трипілля було знайдено на місцевій Червоній горі. Це поселення ввійшло в історію під такою назвою, бо там зосереджені найбільші поклади червоної глини. Загалом на Житомирщині налічується 55 поселень трипільської культури.

Керівник культурно-мистецького центру «Поліська хата» Інна Величко розповіла, що село Городське є родзинкою туристичного маршруту Житомирщиною.

З унікальними реконструкціями трипільської культури ознайомила учасників семінару член Спілки народних майстрів України, ініціатор створення музею «Дивосвіт Трипілля» Людмила Смолякова. Наразі в Україні одночасно працюють чотири її тематичних виставки, частину експонатів вона й представила у Городському.

Людмила Смолякова заразом представила й колекцію тарілок зі знаками трипільської культури, які свого часу систематизував ще Олег Ольжич.

Майстриня також нагадала, що трипільську культуру в Україні вперше було досліджено 120 років тому.

У рамках семінару «Українсько-трипільський центр на Житомирщині» присутнім було продемонстровано колекцію одягу, виконаного у трипільському стилі. Також під час заходу відбулася презентація виставки «На трипільській землі» заслуженого художника України Юрія Камишного.

У майбутньому організатори хочуть створити в Житомирській області навчально-мистецький туристично-інформаційний центр «Дивосвіт Трипілля».

Фото прес-служб Житомирської обласної державної адміністрації та департаменту сім'ї, молоді та спорту ОДА

Житомир.info 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі