Політика

У Бердичівському окрузі нарешті почали повторно перераховувати голоси

10 листопада 2014, 10:14

Перерахунок бюлетенів на Бердичівському виборчому окрузі розпочали 8 листопада - лише на третій день після постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду про повторний перерахунок голосів на виборчому окрузі №63 серед кандидатів-мажоритарників.

Своєрідний триденний «тайм-аут», який виник між 5 і 8 листопада, окружна виборча комісія Бердичівського округу шукала варіантів, як відтягнути або й взагалі уникнути процесу повторного підрахунку голосів на усіх 225 дільницях округу. 7 листопада окружна комісія подає до Житомирського апеляційного адміністративного суду заяву про роз’яснення судової постанови. Того ж дня судова установа розглянула подану заяву і залишила її без задоволення. Наступного дня, вже 8 листопада, коли власне окружна виборча комісія і розпочала у Бердичеві перерахунок голосів, у Житомирі одночасно апеляційний адмінсуд розглядав одразу ж дві заяви: від Центральної виборчої комісії (ЦВК) та окружної виборчої комісії у виборчому окрузі №63. Обидві заяви були направлені до суду із єдиного метою – досягнути перегляду Житомирським апеляційним адмінсудом своєї ж постанови від 5 листопада про повторний перерахунок голосів у Бердичівському виборчому окрузі. Підставою для такого перегляду мали б стати начебто нововиявлені обставини – апеляційний адмінсуд, ухвалюючи 5 листопада постанову про повторний перелік голосів у Бердичівському окрузі, розглядав підсумковий протокол про голосування у Бердичівському окрузі, датований 29 жовтня. На думку і ЦВК, і окружної виборчої комісії у Бердичеві суд мав взяти до уваги інший, уточнений протокол, який був складений у Києві 3 листопада на засіданні ЦВК. Однак колегія суддів Житомирського апеляційного адмінсуду 8 листопада відмовила у задоволенні заяв від ЦВК та окружної виборчої комісії у Бердичівському окрузі, оскільки 5 листопада під час судового засідання представники окружної виборчої комісії нічого не повідомляли про існування уточненого протоколу, який вже існував, і про який вони знали. Відтак, ухвала суду про перерахунок голосів на усіх дільницях округу №63 у частині голосування за кандидатів-«мажоритарників», залишилася у силі.

Вже 9 листопада перерахунок голосів у Бердичеві було продовжено, хоча процес самого перерахунку проходиться достатньо мляво. Якщо у перший стартовий день члени ОВК зуміли перерахувати голоси на шести дільницях, то наступного дня перерахунок вдалося провести лише на чотирьох дільницях. Але навіть якщо перераховувати підсумки голосування доведеться цілий місяць, все одно перерахунок треба буде здійснити під щоденним суворим контролем офіційних спостерігачів, довірених осіб кандидатів у народні депутати та представників ЗМІ.

Прес-служба кандидата у народні депутати Павла Жебрівського 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі