Економіка

Лише 30% розпорядників Житомирської області виконали закон про відкрите використання публічних коштів

18 May 2016, 17:18

70% розпорядників публічних коштів Житомирщини досі не зареєструвалися на порталі e-data.gov.ua, як того вимагає закон «Про відкритість використання публічних коштів». Про це свідчать дані Центру «Ейдос».

Станом на квітень на порталі зареєструвалися лише 1 044 з 3 473 відомств та підприємств області.

Всього свої кабінети на порталі зареєструвало 27 627 розпорядників або 36% від їх загальної кількості. В лідерах опинилися Тернопільська, Львівська (49%) та Одеська (47%) області, серед аутсайдерів – окуповані АР Крим (10%), Донецька (20%) та Луганська (23%) області, а також Закарпатська (24%), Івано-Франківська (27%) та Черкаська(29%) області.

Відповідно до Адміністративного кодексу України, чиновники, які не розмістили обов’язкову для оприлюднення інформацію можуть бути покарані на суму від 17 до 34 тис. грн. Як показують дані, на Житомирщині таких залишилось ще принаймні 2 429 чоловік.

Нагадаємо, портал e-data.gov.ua публікує комплексну інформацію щодо використання усіх публічних коштів. Наразі на ньому можна переглянути усі витрати, здійснені державними або комунальними підприємствами, місцевими бюджетами тощо. Після реєстрації розпорядників коштів, на порталі можна буде побачити також договори, акти виконаних робіт та іншу деталізовану фінансову інформацію про усі витрати.

Як повідомляв Житомир.info, закон про відкритість використання публічних коштів Верховна Рада прийняла 12 лютого 2015 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі