Влада

У Житомирській області за результатами атестації звільнено до 50% керівного складу поліції

7 June 2016, 09:23

У п'яти областях атестацію не пройшла майже половина керівництва поліції, в тому числі й в Житомирській.

Про це, 6 червня, заявив радник міністра внутрішніх справ України, керівник однієї із комісій Володимир Філенко, пише прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

«За його словами, за результатами атестації у Житомирській, Вінницькій, Черкаській, Харківській та Полтавській областях звільнено від 30 до 50% керівного складу управлінь поліції. Більш ніж 20-ти відсоткам керівників рекомендовано пройти перевірку на поліграфі. В той же час, як повідомив радник міністра, значна частина написала рапорти, побоюючись, що не пройдуть переатестацію.

Володимир Філенко зауважує, що після цього відсоток звільнених може зрости», – йдеться у повідомленні.

«На мою думку, відсоток тих, хто звільняється за власним бажанням, або за рішенням комісії, або ж понижується у посаді – дуже високий. Дехто хотів би звільнити усіх, хто працював раніше у міліції, проте ми не можемо собі дозволити цього, бо маємо керуватися не емоціями, а професійними якостями претендентів», - відзначив Володимир Філенко.

«Він додав, що часто громадські активісти із різних областей самі стають на захист працівників поліції. Вони розуміють, що не потрібно змішувати поняття «люстрація» та «переатестація». Адже лише той факт, що людина працювала при кількох владах, ще не свідчить про її некомпетентність», – пише прес-служба.

«Реформа поліції атестацією не закінчиться. Це важливий, але далеко не останній крок. Під час атестації ми даємо людям шанс, час на виправлення, час на роботу у нових умовах. Паралельно ми готуватимемо та навчатимемо нові кадри», - підкреслив Володимир Філенко.

Він додав, що реформа такого масштабу і за участю такої кількості людей проводиться вперше, однак існує супротив нереформованої судової системи.

«Наразі суди займають антиреформістську позицію. У них є корпоративна порука, як за свій суддівський корпус, так і за корпоративні зв’язки із старими працівники міліції. На жаль, у більшості випадків рішення суддів визначено наперед, незалежно від наших зусиль у суді», - зауважив Володимир Філенко.

Нагадаємо, атестація працівників ГУ Нацполіції у Житомирській області продовжується: 80 запрошені на співбесіду, 11 – на тестування.

Як повідомляв Житомир.info,у травні 5 керівників підрозділів поліції Житомирської області не пройшли атестацію – їх рекомендували звільнити зі служби через службову невідповідність.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі