Суспільство

Звернення Шломо Вільгельма з приводу побиття рабина в Житомирі

11 October 2016, 14:20

Рабин Житомира та Західної України Шломо Вільгельм сподівається, що правоохоронці знайдуть нелюдів, які пограбували та по-звірячому побили громадянина Ізраїлю, рабина Менделя Дойча.

Про це йдеться в офіційному зверненні Шломо Вільгельма, яке є у розпорядженні Житомир.info.

«Житомир – досить спокійне місто, де проживають представники різних національних меншин. Я не пригадую, щоб за останні роки тут траплялися які-небудь випадки проявів міжнаціональної ворожнечі, в тому числі і антисемітизму. Євреї нашого міста живуть в мирі і злагоді з представниками інших національностей, вони разом працюють, разом служать в Армії та допомагають їй як волонтери, разом вболівають за європейське майбутнє України. Хасиди вільно ходять містом у традиційній одежі, а в синагозі на свята збираються сотні людей. Це, на мою думку, є ознакою толерантності та зрілості суспільства, яке поважає національні традиції інших народів. Я сподіваюся, що правоохоронні органи знайдуть тих знайдуть нелюдей, які пограбували та по-звірячому побили людину, і тоді кваліфікують їх дії щодо наявності міжнаціональної неприязні, але ми наразі не вбачаємо тут спланованої антисемітської атаки», - зазначає рабин.

Він також повідомляє, що в постраждалого 63-річного Менделя Дойча діагностували складну черепно-мозкову травму, йому було зроблено декілька операцій у Житомирі та Києві, а потім терміново спецрейсом відправлено до Ізраїлю, де зробили ще одну операцію.

«Його стан залишається важким, він перебуває в комі», - пише у своєму зверненні Шломо Вільгельм.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 8 жовтня біля вокзалу у Житомирі знайшли побитого непритомного чоловіка, який виявився рабином з Ізраїлю. Поліція кваліфікувала злочин за п.4 ст.187 КК України – розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень. Покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 15 років.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі