Влада

Уряд затвердив перелік з 19 професій, якими в ПТУ будуть навчати за кошти держбюджету

17 листопада 2016, 10:25

Уряд визначив перелік з 19 професій загальнодержавного значення – підготовка кадрів за цими професіями здійснюватиметься у професійно-технічних навчальних закладах за кошти державного бюджету.

Про це йдеться у постанові Уряду, що була прийнята на засіданні 16 листопада – інформує прес-служба Міністерства освіти і науки.

«Ці професії – пріоритетні для розвитку економіки країни і підготовка кадрів за ними потребує державної підтримки. Завдяки цьому рішенню ми не лише забезпечимо пріоритетні галузі кваліфікованою робочою силою, а й суттєво підтримаємо професійно-технічні навчальні заклади», - зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На фінансування визначених професій у 2017 році Уряд планує витратити 169 млн 600,8 тис. гривень. Ці кошти будуть включені в освітню субвенцію та передані місцевим бюджетам.

Міносвіти нагадує, що підготовка за рештою професій, що необхідні для обслуговування місцевої інфраструктури та у комунальних господарствах, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів залежно від регіональних потреб.

Станом на 1 вересня 2016 року в українській системі професійно-технічної освіти для здобуття професій загальнодержавного значення навчається 10 тис 279 осіб.

Як повідомляв Житомир.info, у переліку, який обговорювали в Міносвіти перед затвердженням, було 24 професії, серед яких – швачка, закрійник, ювелір.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі