Влада

Житомирська облрада не збирається ліквідовувати Народицький район попри рекомендації Мінрегіону

11 січня 2017, 14:26

Мінрегіон рекомендує вирішити питання доцільності існування деяких районів у чотирьох областях України у зв’язку з тим, що їх межі повністю збігаються з межами ОТГ. Мінрегіон попросив Кабмін доручити відповідним облдержадміністраціям і облрадам розглянути питання це питання. Серед таких територіальних одиниць і Народницький район Житомирської області. Однак голова Житомирської облради Володимир Ширма вважає, що буде неправильно ліквідувати Народицький район.

Про це посадовець повідомив 11 січня під час своєї звітної прес-конференції «100 днів на посаді».

«Район ніби і є, є голова районної державної адміністрації, заступник районної ради і є номінально районна рада. І минулого року районна рада ще могла мінімально платити собі заробітну плату (було перевиконання за 2015 рік). Цього року у них залишається тільки 15 тисяч коштів. Ми вже вивчали законодавство до ниточки – і розпустити сьогодні офіційно районну раду немає можливості. Навіть розглядали такий варіант, за ініціативою їхніх деяких посадовців, – ліквідувати Народицький район і вже ввійти до складу, скажімо, Коростенського району у вигляді об’єднаної територіальної громади. Ми довго дискували з цього питання. Але тут велика відповідальність, бо Народицький район є специфічним – там друга зона відчуження і районна вдала порушує питання, що з цими землями робити, бо в них триває сільськогосподарське виробництво, а орендної плати не можна брати, договорів укладати не можна, бо ведення господарства нібито заборонене… І якщо Верховна Рада, бо то її компетенція, сьогодні прийме таке рішення, то це буде неправильно. Тобто Народицький район зберігається», – прокоментував Володимир Ширма.

Як повідомляв Житомир.info, під час звітної прес-конференції Володимир Ширма повідомив, що дві компанії судяться з облрадою, щоб отримати дозвіл на видобуток бурштину в області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі