Влада

Порошенко передав армії більше 200 одиниць техніки та проінспектував навчання ЗСУ на полігоні під Житомиром

14 жовтня 2017, 18:45

У День захисника України, 14 жовтня, президент Петро Порошенко передав на озброєння ЗСУ більше 200 одиниць військової техніки та вручив високі державні нагороди бійцям, які захищали державний суверенітет та територіальну цілісність України. У своєму вступному слові Петро Порошенко зазначив, що ще кілька років тому про такі об’єми техніки, бойових машин та танків годі було й говорити.

«Я дуже добре пам’ятаю 2014 рік. Тоді оборонна промисловість передавала партії озброєння, якого вистачало лише для взводу. А сьогодні лише танків ми передаємо стільки, що вистачить для того, щоб забезпечити комплектацію повної танкової бригади. Українська армія зараз стає сильнішою, завдяки черговій партії озброєння, яка складається з більше 200 одиниць бронетехніки, артилерії, літаків, зенітно-ракетних комплексів та інших зразків», - сказав Петро Порошенко.

Нові зразки озброєння президент оглянув разом із секретарем РНБО Олександром Турчиновим, віце-прем’єр-міністром України Геннадієм Зубком, міністром оборони Степаном Полтораком та начальником Генштабу Віктором Муженком. Окрему увагу привертали до себе літаки-винищувачі.

«Він пройшов модернізацію на заводі. Після ремонтних робіт він надійде до військової частини і на ньому будуть виконуватись подальші польоти. Він буде знаходитись на озброєнні поряд із іншою українською військовою технікою. Він призначений для завоювання переваг в повітрі за будь-яких погодних умовах», - розповів пілот винищувача Олександр Маленко.

Після передачі військової техніки президент вирушив на полігон 199-го навчального центру ВДВ, де спостерігав за ходом тактичних навчань. Підрозділи, які брали участь у навчаннях, також отримали оновлену техніку. На полігоні передача техніки та машин відбулась по-військовому швидко: екіпажі просто пересіли зі старих танків та БМП на нові. 

«Мені приємно було з командного пункту спостерігати бойову техніку, яка повернулась із АТО. І «Баба Таня», і «Курочка», і всі інші, вони дуже добре показали, як вміють бити ворога. Сьогодні їх побачать і всі українці, побачать і віддадуть шану – і воїнам, і танкам. Бо в найважчі часи 2014, 2015, 2016 років, саме на ваші плечі випали найважчі іспити – зупинити озброєного «до зубів» агресора, і ви з честю це виконали. Саме тому народ сьогодні віддає шану та повагу, найбільшу в країні, захиснику Вітчизни», - сказав президент.

«Ми безпосередньо отримали нові БМП-1 модернізовані. Підрозділи 30-ї механізованої бригади отримали БМП-2, також новітнього озброєння. І підрозділи 36-ї бригади морської піхоти також отримали танки Т-80. По-перше, це – броня, вже більш захищений особовий склад, модернізовано озброєння. Це краще, ніж дане озброєння», - розповів начальник штабу 5-ї батальйонно-тактичної групи 81-Ї ОАМБр Микола Карпенко.

Фоторепортаж про візит президента дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, Петро Порошенко оглянув військову техніку, яку передали ЗСУ. Під час візиту до Житомира президент також повідомив про святкові премії військовим, які знаходяться в зоні АТО. 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі