Влада

Уряд схвалив законопроект Мінрегіону про новий адміністративно-територіальний устрій України, - Зубко

22 лютого 2018, 15:25

Законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України» - один з 17 пріоритетних законопроектів, які складають законодавчий маршрут децентралізації.

Про це 21 лютого повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка.

«Цей перелік був підтриманий Координаційною радою донорів та спеціальними посланником Уряду Німеччини з питань децентралізації в Україні Ґеорґом Мільбрадтом. Законопроект – єдиний з 17, який ще не був поданий до Верховної Ради. Сьогодні Уряд підтримав нашу законодавчу ініціативу –проект закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Він законодавчо врегульовує питання щодо порядку утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів та віднесення їх до певних категорій», - прокоментував схвалений Урядом законопроект Геннадій Зубко.

Він повідомив, що законопроектом встановлюється трирівнева система адміністративно-територіального устрою України – регіональний рівень (АР Крим і області), субрегіональний рівень (райони) та базовий рівень – громади, до складу яких входять один або декілька населених пунктів. Також запроваджується державна реєстрація адміністративно-територіальних одиниць.

«З прийняттям законопроекту про адміністративно-територіальний устрій ми ліквідовуємо дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ,прибираємо надмірні витрати на утримання апарату РДА, підвищуємо якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування бюджетів органів місцевого самоврядування в частині створення госпітальних округів, нового освітнього простору тощо. Це є необхідною умовою для подальшої успішної децентралізації», - наголосив Геннадій Зубко.

В Україні до сих пір діє закон про адміністративно-територіальний устрій, який був прийнятий ще в 1981 році Указом Президії Верховної Ради Української УРСР.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні минулого року перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода говорив, що Народицький район Житомирської області хочуть ліквідувати до чергових місцевих виборів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Уряд Зубко ОТГ 
Матеріали по темі