Місто

​Житомирські школи можуть взяти участь в екологічному конкурсі та отримати компостери для переробки відходів їдалень

11 April 2018, 09:19

10 квітня Мінприроди разом із МОН починають збір заявок від українських шкіл для участі в екологічно-освітньому проекті «Компола».

Про це 10 квітня повідомив сайт Міносвіти.

«У 200 закладах, які відберуть за результатами конкурсу, встановлять компостери для переробки харчових відходів. Він добре підійде для утилізації залишків їжі та інших побічних продуктів шкільних їдалень. Основна мета проекту – дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію щодо відповідального споживання», - інформує сайт.

Школи відбиратимуть лише за двома критеріями: мотивація, яку буде продемонстровано в креативному завданні, та відповідність технічним вимогам. Для участі заклад має заповнити гугл-форму за посиланням: https://goo.gl/SUFECK.

За даними Міносвіти, проект «Компола» був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк. Після цього ідею підтримали Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Зараз проект вже успішно реалізований в 32 навчальних закладах у різних куточках України.

«Органічні відходи досі становлять значний відсоток обсягу українських сміттєзвалищ. У світі вже давно та ефективно працює система їх перетворення на органічне добриво – компост. Це доступний і маловитратний механізм. Було б правильно, якщо компостери були б встановлені в усіх школах і перетворювали відходи їдалень на органічні відходи», – зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що проект «Компола» ідеально підходить для розвитку екологічної грамотності в школярів, що передбачено реформою «Нова українська школа».

Ключовим критерієм під час відбору 200 шкіл-учасниць буде їх відповідність технічним вимогам проекту. Зокрема, важливими є:

  • наявність затіненої зони, безпосередньо на ділянці відкритого ґрунту, на огородженій території, де можливо було б встановити компостер;
  • наявність ділянки, на якій розміщуватиметься компостер і яка має бути на відстані не менше 2 м від стін прилеглих будівель;
  • їдальня закладу має продукувати харчові відходи в загальному обсязі 10-20 літрів на добу (два повних відра) (орієнтовна густина харчових відходів – 370 кг/м3). Серед них мають бути:
  • очистки сирих овочів та фруктів;
  • шкаралупа сирих яєць;
  • заварка від чаю;
  • залишки крупи чи каші без додавання масла.
  • заклад повинен мати можливість збирати для компостеру опале листя.

Збір заявок триватиме до 24 квітня 2018 року. Оголошення переможців відбудеться на початку травня 2018 року. Проект буде реалізовано за міжнародні кошти та за підтримки громадської організації «Україна без сміття».

Як повідомляв Житомир.info, 29 листопада 2017 року в Житомирі представники влади, Агенції розвитку міста та керівник фірми «КТ-Енергія» винагородили Кліматичними краплями представників 29 шкіл міста Житомира за екологічно дружні вчинки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміття компост екологія школа  
Матеріали по темі