Місто

У Житомирі зафарбовують написи з рекламою наркосайтів, які розміщені на будинках та парканах

22 жовтня 2018, 14:46

Дедалі частіше на будинках, парканах з’являються написи з рекламою сайтів продажу наркотичних засобів. Здебільшого такі оголошення розміщують у дворах житлових будинків, провулках, а подекуди і в кількох метрах від навчальних закладів. На перший погляд, написи незрозумілі, однак варто лише ввести набір літер у пошуковик, як одразу підтягуються адреси сайтів, на яких продаються наркотики. Щоб хоч якось зарадити цій проблемі, громадські організації проводять акцію «Намалюй життя з любов’ю», замальовуючи рекламу наркосайтів. До проведення всеукраїнської акції вже долучилося 15 міст України, з-поміж яких тепер і Житомир.

«На перший погляд це звичайні малюнки, але насправді - це наркопослання. Тобто, люди, які розуміються на таких сповіщеннях, набирають ці сайти, отримують потрібну їм інформацію: хто, що, де і як взяти, як придбати наркотичні засоби. Це руйнівна стихія у нашій країні, Тому, якщо зараз їй не протистояти, то нація вимре. Людина перетворюється у рослину, сходить з розуму, не здатна ані думати, ані народжувати дітей. Наркотики отруюють організм і через нетривалий час людина помирає», - розповідає представник ГО «Пріоритет» Дмитро Шавкун.

«Насамперед, беру участь у цій акції, бо сама маю дитину. Я викладач, працюю з дітьми. Поширення такої реклами набирає великих масштабів. В школах зазвичай приносять якісь записочки, надруківки, через соцмережі. Якщо ти звичайна людина, завжди кудись поспішаєш, то ти не звертаєш уваги на написи. А зараз це поширюється через інтернет», - каже житомирянка Валерія Тарасюк.

Самостійно боротися зі збутом наркотиків через інтернет, зізнаються поліцейські, надскладно. А якщо на допомогу приходитиме громадськість, то таких написів, а згодом і наркодилерів та тих, хто вживає наркотики, з часом, ставатиме дедалі менше.

«Кожного дня при патрулюванні ми виявляємо і такі написи, і осіб у яких при перевірці патрульні знаходять наркотичні засоби рослинного і не тільки походження. Тобто, ця проблема в Житомирі реальна, вона є, ми повинні розуміти, що поліція сама з такою проблемою не може впоратися. Потрібно, щоб підтримувала і свідома громадськість. Я думаю, якщо ми всі разом, навіть біля шкіл, позафарбовуємо такі написи, то це сприятиме тому, хоча б що діти не будуть знати про таку проблему», - впевнена т.в.о. інспектора зв’язків з громадськістю патрульної поліції Житомира Ярослава Кондратенко.

За сьогодні громадські активісти планують зафарбувати більше десятка написів, однак кажуть: це далеко не все. Тому, закликають небайдужих долучатись до боротьби з наркосайтами, розміщеними на фасадах будівель й, у разі виявлення таких написів, телефонувати до поліції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: наркотики напис  
Матеріали по темі